Avrupa Resitali Turu Türk Hava Yolları İle 6 Gece Nürnberg - İstanbul

Türk Havayolları ile
Nürnberg Gidiş - Basel Dönüş

Avrupa Resitali Turu
6 Gece

1. Gün: İstanbul – Nürnberg – Bamberg – Würzburg – Rothenburg

Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşup bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra saat 09.10’da Türk Havayolları’nın TK1503 sefer sayılı uçuşu ile Nürnberg’e doğru yola çıkıyoruz. Yerel saatle 10.00’da kente vardıktan sonra bizi bekleyen özel otobüslerimiz ile alandan hareket ederek Bavyera bölgesinin etkileyici yerleşimleri olan Bamberg, Würzburg, Rothenburg’da kent turlarımızı gerçekleştireceğiz. İlk durağımız, 10. yüzyılda Bavyera Dükü II. Henry tarafından “ikinci Roma” olması talimatıyla yenilenen Bamberg olacak. UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan, yemyeşil yedi tepe üzerine kurulu Bamberg’in Arnavut kaldırımı sokaklarında yürürken asırlar içinde prensler, tiranlar ve daha pek çok farklı hükümdarın etkisiyle gelişen kentin mimari yapılarını yakından görme fırsatı buluyoruz. Bamberg Katedrali, günümüzde bir porselen müzesi olarak hizmet veren Altes Rathaus, Bamberg Kalesi, Michelsberg Manastırı’nın yanı sıra “küçük Venedik” olarak bilinen kısmı, nehrin üzerine inşa edilen köprüleri, göz alıcı cephe resimleriyle hayranlık uyandıran Altes Rathaus’u, Ardından Bavyera bölgesinin bir diğer kentine, Würzburg’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. 12. yüzyılda inşa edilen kente girdikten sonra Marienberg Kalesi’ni, tüm Almanya’nı ilk taş köprüsünü, 185 metre uzunluğundaki Alte Meinbrücke’ü görerek gezimize başlıyoruz. Piskopos Johann’ın talimatıyla 18. yüzyılda inşa ettirilen, 300 odalı Barok bir saray niteliğindeki Würzburg Residence’ı, muhteşem bahçelerini ve Venedikli ressam Tiepolo’nun yaptığı olağanüstü tavan fresklerini gördükten sonra Almanların neden bu yapıyı “sarayların sarayı” olarak andıklarını daha iyi anlıyoruz. Sonrasında Rothenburg Ob Der Tauber’e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Gerçek bir Ortaçağ kenti olan bu masalsı yerde toplam 42 kulesi olan ve 2.500 metre uzunluğundaki kent surlarını, Aziz James Kilisesi’ni, filmler için doğal bir sahne olan Plönlein Meydanı’nı, eski belediye binasını, Markt Meydanı’nı, birbirinden eğlenceli oyuncakçıları ve kentin etkileyici sayısız ayrıntısını gördükten sonra dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleşeceğiz.

2. Gün: Rothenburg – Nürnberg – Münih

Kahvaltıdan sonra Nürnberg’e gitmek üzere yola çıkacak ve ardından bu tarihi kentte turumuza başlıyoruz. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra savaş suçlusu Nazilerin yargılandığı duruşmaların yapıldığı kent olarak ünlenen Nürnberg’de, Batı sanatı tarihinin önemli ressamlarından Albrecht Dürer’in izlerini de buluyoruz. Kent merkezinde yürürken, İkinci Dünya Savaşı’nın sebep olduğu yıkımın ardından aslına uygun şekilde yeniden inşa edilen sokaklarda dolaşacak, Ortaçağ’dan kalma Kaiserburg Kalesi’ni, 477 yılında inşası tamamlanan St. Lorenz Kilisesi’ni, Nürnberg Kilisesi’ni, St Sebald Kiisesi’ni Dürer’in evini, Oyuncak Müzesi’ni göreceğiz. Ardından Güzel Çeşme’nin yer aldığı, kentin ana merkezi sayılan Haupmarkt’ta soluklanarak Bavyera Eyaleti’nin başkenti Münih’e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Almanya’nın üçüncü büyük şehri Münih’te yapacağımız panoramik turumuzda 1488 yılında Gotik üslupla inşa edilen ve şehrin en görkemli yapısı olarak değerlendirilen Frauenkirche’yi; eski ve yeni belediye binalarını, açık hava çiftçi pazarına ev sahipliği yapan Viktualienmarkt’ı; şehrin ana meydanı Marienplatz’ı göreceğiz. Sonrasında dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleşeceğiz.

3. Gün: Münih – Salzburg

Kahvaltıdan sonra Salzburg’a gitmek üzere hazırlanacak ve yola çıkıyoruz. Adını ilk yerleşimcilerin geçimlerini sağlamalarına yarayan zengin tuz yataklarından alan, günümüzde hafif sanayinin yanı sıra turizmden de gelir elde eden Salzburg’da gerçekleştireceğimiz panoramik tur esnasında eski kent merkezi, Mozart'ın evi, Salzburg Müzesi, Festung Hohensalzburg Kalesi, Salzburg Katedrali, Habsburg hanedanı üyelerine ev sahipliği yapan Mirabell Sarayı ve Bahçeleri gibi önemli yapıları göreceğiz. Ünlü besteci Wolfgang Amadeus Mozart’ın, yazar Stefan Zweig’ın, orkestra şefi Herbert von Karajan’ın doğdukları Salzburg’da kentin her köşesine sanatın sindiğini hissedeceğiz. Gezimizden sonra dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleşeceğiz.

4. Gün: Salzburg – Sankt Gilgen – Hallstatt – Salzburg

Kahvaltıdan sonra Avusturya’nın resimsel köylerinden biri olan Sankt Gilgen’e gideceğiz. Wolfgangsee Gölü‘nün kenarına inşa edilmiş bu muazzam köyde, Alplere özgü geleneksel mimarinin en iyi örneklerini görecek, tertemiz havayı soluyacak, hayranlık uyandırıcı manzaranın keyfine varıyoruz. Ardından Avusturya’nın göller bölgesinde yer alan romantik bir yerleşim yerine, Hallstatt’a gideceğiz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan, el değmemiş doğası ile bir masal diyarı olan bu şehirde yürüyüş yapmaya ve fotoğraf çekmeye doyamayacaksınız. Cennetten bir köşe olarak adlandırılan kasabada hediyelik eşya alma fırsatı bulacak, turkuaz rengi göl kıyısında Alp Dağları’nın doyumsuz manzarasını izlerken kahvelerimizi yudumlayacağız. Rehberimizin belirlediği saatte buluşarak dinlenmek ve konaklamak üzere Salzburg’a, otele döneceğiz.

5. Gün: Salzburg – İnnsbruck –Liechtenstein- Rapperswill-Jona

Kahvaltıdan sonra otelden çıkış işlemlerini tamamlayarak Liechtenstein - İnnsbruck ve Rapperswill-Jona Turu’nu gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Avusturya’nın kayak merkezlerinden biri olan ve Tirol eyaletinde yer alan İnnsbruck’ün tarihi yerlerini gördükten sonra muhteşem doğasında keyifli bir mola verecek ve ardından beş bin yıllık geçmişiyle kıta Avrupa’sının en eski yerleşim yerlerinden biri olan, rengârenk gülleriyle ünlü Rapperswill-Jona’ya geçeceğiz. İsviçre Alplerinin simgesi olan kentte tarihi yapıları gördükten sonra gül bahçesini de ziyaret edecek ve alışveriş yapmak, fotoğraf çekmek üzere küçük bir mola vereceğiz. Ardından dinlenmek ve konaklamak üzere kentteki otele yerleşeceğiz.

6. Gün: Papperswill-Jona – Zürih Göller Bölgesi – Zürih – Luzern – Zug

Kahvaltıdan sonra otelden çıkış işlemlerini tamamlayıp Zürih’in Göller Bölgesi’ne gitmek üzere yola çıkıyoruz. İlk durağımız Zürih olacak. Panoramik Zürih gezimiz sırasında Fraumünster Kilisesi, Grossmünster Kilisesi, İsviçre Ulusal Müzesi, opera binası, Zürih Gölü, saat kulesi, eski lonca evleri, Zurich Altstadt (Eski Kent) ve dünyaca ünlü mağazalarla çevrelenmiş, hareketli, renkli bir havası olan Bahnhofstrasse Caddesi’ni göreceğiz. Sonrasında “Dört Kanton Gölü” olarak bilinen fiyort gölü kıyısına kurulmuş Luzern’e gideceğiz. Pilatus Dağı’ndan kenti kuşbakışı izledikten sonra Chapel Köprüsü’nden geçecek, eski kent merkezini gezecek, kentin anıtlarını ve mimari yapılarını göreceğiz. Tur bitimi geceleme otelimizde.

7. Gün: Zug – Schaffhausen (Ren Şelalesi) – Basel – İstanbul

Kahvaltıdan sonra otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip İsviçre'nin Schaffhausen kantonunda yer alan doğa harikası Ren Şelalesi’ne giderek hem keyifli hem de dinlendirici bir gezi gerçekleştireceğiz. Turumuzun ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak Basel Havalimanı’na gitmek üzere yola çıkıyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerimizi tamamladıktan sonra Türk Havayolları’nn TK1926 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.25’te İstanbul’a hareket edeceğiz. 22.25’te kente vardığımızda gezimiz de sona erecek. Eve hoş geldiniz!

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

v  Türk Havayolları ile IST–NUE / BSL–IST parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar,

v  Havalimanı vergileri,

v  6 gece oda kahvaltı konaklama,

v  Tüm şehirlerde yapılacak olan şehir tanıtım turları,

v  Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,

v  Tüm şehirlerarası transferler,

v  Otel vergileri,

v  Türkçe rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı çıkış vergisi: 50 TL

Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar

Şoför ve rehber bahşişleri (isteğe bağlıdır)

Vize bedeli 

Call Center