Benelüx - Paris Turu Air France Havayolları ile 6 Gece 7 Gün (CDG-CDG) Paris - İstanbul

Benelüx - Paris Turu Air France Havayolları ile 6 Gece 7 Gün (CDG-CDG)

Benelüx - Paris Turu Air France Havayolları ile 6 Gece 7 Gün (CDG-CDG)

1.Gün                     İSTANBUL –  PARİS- BRÜKSEL

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Air France Hava Yollarının kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 01.00'da buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Air France Hava Yollarının AF 1391 sefer sayılı uçuşu ile 04:10’da Paris’e uçuş. Yerel saat ile 06:50’de varış ve havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Brüksel’e hareket. Varışımıza istinaden panaromik Turumuzda Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Grand Place(şehir meydanı), Borsa Binası, Atomium anıtı, Heysel stadyumu ve Mannequin Pis (işeyen bebek heykeli) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.

2.Gün                     BRÜKSEL - AMSTERDAM

Sabah kahvaltısını ardından Amsterdam’a hareket ediyoruz.rzu eden misafirlerimiz güzergahımız üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olantablo gibi kanalları, eski köprüleri, UNESCO koruması altındaki yapıları ve çikolatası ile ünlüBruggeskenti turuna katılabilirler (35 Euro). Gezi sonrası Amsterdam’a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Amsterdam şehir turu. Turumuzda Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı, Çiçek Pazarı, Kırmızı Fener Sokağı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.

3.Gün                     AMSTERDAM

Sabah kahvaltısını ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceğiMuhteşem Hollanda(85 Euro) turuna katılabilirler. Marken ve Volendam kasabaları, Zaanse Schans, tekne ile Amsterdam kanallarını ve Mücevher fabrikası görülecek yerler arasındadır. Kanal turumuzda kuzeyin Venediği olarak adlandırılan Amsterdam’da manzara eşliğinde kanal ve köprüleri göreceğiz ardından dünyaca ünlü elmas fabrikasını gezeceğiz. “Hollanda’nın gerçek güzelliğini görmek isteyen Volendam’a gitmeli” şarkısına ilham veren eski bir balıkçı kasabası olan Volendam’ın liman bölgesinde geçirdiğiniz zamana doyamayacaksınız. Marken kasabasını ziyaretimizde ise balıkçıların şirin ve küçük evlerdeki yaşamlarını izleyebilir ayrıca ucuza hediyelik eşya alma fırsatını yakalayabilirsiniz. Yel değirmenleri ile büyülü bir kasaba olan Zaanse Schans’görme fırsatı yakalıyoruz ve tur sonrası otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelinizde.

4.Gün                     AMSTERDAM- LÜKSEMBURG

Sabah kahvaltısının ardından Lüksemburg’a hareket ediyoruz.Arzu eden misafirlerimiz güzergahımız üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olanRemich ve Schengen(35 Euro) turuna katılabilirler. Bu turumuzda 3 ülkenin (Lüksemburg-Almanya-Fransa) sınırlarının biraraya geldiği Remich Kasabası ve Mosel Vadisindeki şirin köyler görülecek olup sonrasında Schengen antlaşmasının yapıldığı bina ve anıt önünde fotoğraf molası vereceğiz. Tur sonrası tekrar Lüksemburg’a hareket ediyoruz. Varışa istinaden panoramik akşam Lüksemburg şehir turu yapıyoruz. Şehir turumuzda Petrus nehri vadisi, UNESCO dünya kültür mirası kabul edilen eski şehir merkezi ve dar sokakları, Anayasa Meydanı, şehir katedrali, Dükler Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.

5.Gün                     LÜKSEMBURG – PARİS

Sabah kahvaltısının ardından Paris’e hareket ediyoruz. Güzergahımız üzerindeMetzşehrine varıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik şehir turu yapıyoruz. Şehir turunun ardından Paris’e hareket ediyoruz. Turumuzda Eyfel Kulesi, Champs Elysees, Da Vinci şifresine konu olmuş Louvre Müzesi ve piramit, D’orsay Müzesi, Zafer Takı, Etoile Meydanı, Napolyon’un mezarı, Meclis binası, 3. Aleksandr köprüsü, 1990 yılı sanayi fuarı amaçlı yapılmış Grand Palace ve Petite Palace, 1789 Fransız devrimine konu olmuş Concorde Giyotin Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.

6.Gün                     PARİS

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Eiffel Kulesi,Seine Nehri tekne gezisi + Montmarte ressamlar tepesi + Sacre Coeur Bazilikası + Notre Dame Katedralituruna katılabilirler (85 Euro). Turumuzda Eiffel Kulesinin 2. Katına çıkarak bu büyülü kenti yukarıdan keşfetme şansına sahip olacaksınız. Sonrasında Seine nehri üzerinde 1 saatlik tekne gezisi ile adalar etrafında tur atıp Paris’i ve köprülerini nehirden görmenin keyfini çıkaracaksınız. Daha sonra Paris’in en eski ve en yüksek tepesi olan Montmarte’a teleferik ile çıkıyoruz, Sacre ve yanındaki ressamlarıyla ünlü, bohem yaşam tarzını soluyacağınız Tertre Meydanındaki alışveriş veya portrenizi yapacağınız serbest zamanımızın ardından romanlara,şarkılara ve filmlere konu olmuş meşhur Notre Dame katedralini ziyarete gidiyoruz. Katedral gezisi sonrasında Paris’in sıfır noktasında vereceğimiz resim molasının ardından otelimize dönüyoruz.Akşam, Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olanParis by night(30 Euro) turuna katılabilirler. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.

7.Gün                     PARİS - ISTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılış işlemleri sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceğiNormandiya(85 Euro) turuna katılabilirler. Adını Normal halkında alan, II. Dünya Savaşının kaderini değiştiren bu bölgeye yapacak olduğumuz yolculuğun ardından ilk durak noktamız Honfleur'a varıyoruz. Honfleur'a varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Normandiya Köprüsü, Fransa'nın en büyük ahşap kilisesi olan Sainte Catherine ve alışveriş caddesi görülecek yerler arasındadır. Geçmişte Vikinglerin hakimiyet kurmuş olduğu bu bölgede İsveç mimarisini andıran evler ve muhteşem sanat galerileri serbest zamanınızı keyifle geçirmenize yardımcı olacaklardır. Turumuzun bir sonraki durağı olan Deauville Paris'e yakınlığı ve muhteşem coğrafi özellikleri sebebiyle Paris'li burjuvaların uğrak yeri olarak bilinmektedir. Paris'teki ünlü Champs-Elysses caddesinden esinlenerek dizayn edilen sahil şeridi, Normandiya çıkartmasının yapıldığı sahil, Kumarhane ve alışveriş caddesi turumuzda görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası  Paris havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Air France Hava Yollarının AF1390 sayılı tarifeli seferi ile saat 22.55’de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 03.20’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·Air France Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) – Paris (CDG) – İstanbul (IST) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

·Havalimanı vergileri

·3 ve 4* otellerde 6 gece kahvaltı dâhil konaklamalar

·Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

·Tüm şehirlerarası transferler

·Panoramik Brüksel, Amsterdam,  Metz, Lüksemburg, ve Paris şehir turları

·Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·Vize ücreti 

·Özel Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)

·Covid-19 Sigortası

·Yurt dışı çıkış harcı bedeli

·Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

·Opsiyonel turlar

·Müze ve ören yerleri giriş ücretleri 

Call Center