Budapeşte Turu Anadolu Jet Havayolları ile 4 Gece Budapeşte - Sabiha Gökçen

Budapeşte Turu Anadolu Jet Havayolları ile 4 Gece

1. Gün İstanbul – Budapeşte

Sabiha Gökçen havalimanı Dış Hatlar Terminali Anadolu Jet Havayolları kontuarı önünde buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Anadolu Jet Havayollarının TK7746 Seferi ile Saat 13:00’da Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Saat 14:05’te Budapeşte’ye varışımızı takiben, Yaklaşık 150 yıl Osmanlı  hakimiyetinde kalan Budapeşte’de Osman’lı izlerini çok net görebilirsiniz. 17 Kasım 1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile Macaristan’ın Başkenti olan Budapeşte şehir turu sırasında Kahramanlar Meydanı, Andrassy ve Rakoczi  Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904  yılları arasında yapılan 700 oda’lı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Kulesi, Zincirli köprü, Kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella panoramik olarak görülecek  yerler arasındadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz için akşam rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceli turumuza katılma imkânı. Geceleme Otelimizde..

Ekstra Tur: Çigan Gecesi 50 Euro (Kişi Başı)        

Arzu eden misafirlerimiz için akşam rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceli turumuza katılma imkânı. Bu turumuzda gideceğimiz şarap mahzeninde hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkaracaksınız. Sizlerde şovun bir parçası olabilirsiniz.

2.Gün: Budapeşte

Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Estergon & Visegrad & Szentendre  gezisine katılabilirler. Geceleme otelimizde

Ekstra Tur: Estergon & Visegrad & Szendentre Turu 80 Eur (Öğle Yemekli) (Kişi Başı)

Bu turda önce Estergom Katedralini, Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını geziyoruz. Ardından bir ortaçağ kalesi  ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’ı ziyaret ediyoruz. Bu turumuzda Visegrad kalesi Panoramik olarak görülecektir. Ögle yemeğini Rönesans atmosferinde alıyoruz. Daha sonra alışveriş için ‘Szentendre’ isimli küçük bir kasabaya gidiyoruz. El işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb, pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada boş zamanın ardından otele dönüyoruz. 

3. Gün: Budapeşte – Viyana - Budapeşte

Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak tam gün sürecek Bratislava ve viyana turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. Turumuzun bitiminde Budapeşte Otelimize Transfer. Geceleme Otelimizde.

Ekstra Tur: Muhteşem Viyana ve Bratislava Turu 110 Euro (Kişi Başı)

Bratislava, Slovakya Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehridir. Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir hem Avusturya'ya hem de Macaristan'a sınırdır. Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır. Şehir çok sayıda festivale ve ticari sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde görülecek yerler arasında Bratislava nehir kıyıları,1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri,Bratislava Kalesi,St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti,  Grassalkovich  Palace ,Parlamento, Slovak  Devlet Tiyatro Binası,Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini  verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Bratislava turumuzundan sonra Viyana’ya yolculuğumuz devam ediyor. Varışımızın ardından Viyana Şehir turu. Viyana şehir turunda görülecek yerler arasında; Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Hofburg Sarayı  ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından viyana dokunusunu yaşamak adına serbes zamanımız oluyor. Rehberimizin belirleyeceği saatte Budapeşte’te Dönüyoruz.

4. Gün Budapeşte

Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Tuna Nehri gezisine katılabilirler. Geceleme otelimizde

Ekstra Tur: Tuna Nehri Tekne Gezisi 35 Euro (Kişi Başı) 

Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü, Avrupa’nın incisi Budapeşte’yi nehirden izleme ve binaların tarihini dinlerken içeceklerini yudumlama fırsatı bulacakları Tuna Nehri gezisine katılabilirler. Radyo sanatçılarının sesinden muhteşem tarih yorumları ile Türkçe anlatımların yapıldığı turumuzu kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

5. Gün Budapeşte - İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası Rehberimizin belirleyeceği saatte havaalanına transfer oluyoruz. Anadolu Jet  Havayolları'nın TK7747 seferi ile saat 15:00’da  İstanbul'a hareket ediyoruz. Saat 18:20’de varışımız ile turumuzun sonuna geliyoruz. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileğiyle..

Dahil Olan Hizmetler :

 • Anadolu Jet Hy. tarifeli seferi ile İstanbul(SAW)-Budapeşte -İstanbul(Saw)- arası uçak bileti,
 • Belirtilen kategorideki otellerde 4 gece konaklama,
 • Sabah kahvaltıları,
 • Alan- Otel- Alan transferleri
 • Türkçe Rehber Eşliğinde Budapeşte Panoramik Şehir Turu

 

Dahil Olmayan Hizmetler :

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu                  : 150.-TL
 • Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar)   : 15.-EUR
 • Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası)   : 30.-EUR
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Şehir ve otel vergileri
 • Opsiyonel turlar
 • Vize Ücreti : 150 EUR
Call Center