Fırsat Romanya - Transilvanya - Bulgaristan Turu Otobüs İle Tüm Şehir Turları Dahil 2 Gece 4 Gün BÜKREŞ - Kadıköy

Fırsat Romanya - Transilvanya - Bulgaristan Turu Otobüs İle Tüm Şehir Turları Dahil 2 Gece 4 Gün

Fırsat Romanya - Transilvanya - Bulgaristan Turu Otobüs İle Tüm Şehir Turları Dahil 2 Gece 4 Gün

1.GÜN - İSTANBUL-BULGARİSTAN

21:00 Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı önü,

21.30 Mecidiyeköy Migros Önü, 

22.00 Ömür Plaza Önü,

22:30 Beylikdüzü Marmara Park önünden hareketle, Edirne karayolu takip edilerek Edirne - Hamzabeyli sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini sonrasında yolculuğumuz otoban üzerinden devam edeceğiz.

 

2.Gün - RUSÇUK - BÜKREŞ

Gece yolculuğu sonrası sabah saatlerinde Bulgaristan’ın Rusçuk şehrinde, Tuna Nehri üzerinde bulunan “Dostluk Köprüsünden” geçip Romanya Giurgiu Kara Hudut Sınır Kapısına varış. Yolculuğumuzun ardından, Bükreş şehri panoramik turu. Göreceğimiz yerler arasında; Unirii Meydanı, Üniversite Meydanı, Havacılar Anıtı, Zafer Meydanı, Bükreş’in en ünlü caddesi olan Calea Victoriei, Roma Ateneumu, Devrim Meydanı, Kraliyet Sarayı, Atamız Mustafa Kemal ATATÜRK’ün heykeli, Bükreş Tarih Müzesi, Çavuşesku tarafından yaptırılan “Halk Evi” (Parlamento Sarayı) , Bükreş Eski Şehri, Zafer Takı ,panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Bükreş şehir turumuzun ardından otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.

 

3. Gün - BÜKREŞ - SİNAİA - (BRAN-BRAŞOV) – BÜKREŞ

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Romanya’nın en can alıcı noktası ve şatoları ile hafızalara kazınan ‘’TRANSİLVANYA ŞATOLAR’’ turumuza başlıyoruz. Turumuza, filmlere ve romanlara konu olmuş Transilvanya bölgesi ile başlıyoruz. Günümüzde tarihi dokusunu halen koruyabilmiş yerleri göreceğimiz bu turda ilk olarak Sinaia’da bulunan Peles Kalesi ve Şatosu’nu göreceğiz. Ardından Bran’da yer alan efsanevi Drakula Şatosu’nu ziyaret ediyoruz. Buradaki turumuzun ardından Braşov’a hareket ediyoruz. Varışın ardından yapacağımız panoramik turda; Sfatului Meydanı, Muresenilor Evi Müzesi, Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surları görülecektir. Rehberimizin vereceği serbest zamanın bitiminde Bükreş’e ve otelimize transfer. 

 

4. Gün - BÜKREŞ – VELİKO TIRNOVA – İSTANBUL 

Sabah otelde kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak, Girgiu – Rusçuk Kara Hudut Kapılarındaki pasaport ve gümrük işlemleri ardından ilk durağımız Bulgaristan’ın en büyük şehirlerinden biri olan, eski başkent Veliko Tırnova olacak. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik turda; Ulusal Müze ve Kırk Azizler Müzesi görülecektir. 206 metre yükseklikteki Tsarevets Kalesi’ni ve içinde yer alan kiliseleri ziyaret ediyoruz. Turumuzun bitiminde Edirne’ye hareket. Varışımızın ardından İstanbul’a doğru yolumuza devam ediyoruz. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

4* Otellerde 2 gece oda kahvaltı konaklama, 

Lüks Otobüslerle ulaşım

Şehir Vergileri

Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri, 

Tur Programında Açıkça Belirtilen tüm Çevre ve Şehir turları

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Romanya Vizesi

Seyahat Sağlık Güvence Paketi 

Yurtdışı çıkış Pulu 

Ekstra turlar ve kişisel harcamalar

Müze ve Ören yeri girişleri

Şoför Bahşişleri 

 

 

Call Center