Güney İtalya - Sicilya Turu Corendon Hava Yolları İle İzmir Hareket Bari - İzmir

Corendon Havayolları ile
İzmir Çıkışlı
Bari Gidiş - Bari Dönüş

Güney İtalya - Sicilya Turu

1.Gün        İZMİR – BARI – MESSINA - CATANIA

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali Corendon Havayolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 06:30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Corendon Hava Yollarının CAI 1881 sayılı özel seferi ile saat 09:30’da Bari’ye uçuş. Yerel saat ile 10:15’te varış. Varışımızı takiben Messina’ya hareket . Mesina’ya varışımızda Carmine Kilisesi, Messina Katedrali, Orione Çesmesi, Santissima Annunziata dei Catalani kilisesi ve Messina astronomik saatini gezdikten sonra Catania’ya hareket ediyoruz . Catania’ya varışımız ve ardından geceleme otelimizde.

2.Gün        CATANIA

Sabah kahvaltısının ardından Catania şehir turu için otelimizden hareket. Turumuzda Duomo Katedrali, Fontana dell’Elefante, Cumhuriyet Meydanı (Piazza Repubblica) ve Etna Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Etna & Taormina & Savoca turuna katılabilirler (90 Euro). Turumuzda Avrupa’nın tek faal yanardağı olan Etna Yanardağı’nın görülmesinin ardından Sicilya’nın en güzel kıyı kentlerinden olan Taormina’ya geçilecektir. Tauro Dağı’nın eteklerinde bulunan bu kentte Roma-Yunan tarzı tiyatro’nun görülmesinin ardından alışveriş için serbest zaman fırsatı bulabileceksiniz. Serbest zamanımız sonrasında Savoca’ya hareket ediyoruz. Dünya’nın gelmiş geçmiş en iyi film üçlemelerinden biri olarak gösterilen The Godfather (Baba) filminin çekildiği bu şehirde, Al Pacino’nun kahve içtiği kafede kahve içip, filmin çekildiği sokaklarda serbest zamanınızı geçirebilirsiniz. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelimizde.

3.Gün          CATANIA – PALERMO 

Sabah kahvaltısının ardından Palermo’ya yola çıkıyoruz. Güzergâh üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Cefalu turuna katılma imkanı (35 Euro). Gezimizde Tiran Denizi kıyısında yer alan şirin balıkçı kasabası Cefalu’da 12.yüzyıl tarihi katedral, balıkçılar kapısı ve şehrin özgün sokaklarında geçireceğimiz vakit ardından Palermo’ya devam ediyoruz. Palermo’ya varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Cappella Palatina, San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Normanni Sarayı, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelimize.

4.Gün           PALERMO – CALABRIA 

Sabah kahvaltısının Calabria Bölgesine hareket Kısa feribot yolculuğumuz sonrasında Messina boğazını geçerek Villa San Giovanni şehrine varıyoruz. Calabria bölgesinin en meşhur tatil beldelerinden biri olan Tropea’ya varışımızın ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Calabria bölgesinde bulunan otelimizde transfer. Geceleme otelimizde.

5.Gün           CALABRIA – NAPOLİ 

Sabah kahvaltısının ardından Napoli’ye hareket. Güzergâh üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Amalfi Kıyıları turuna katılma imkanı (85 Euro).  u gezimizde yüksek sarp kayalıklarından nefes kesen manzarası ve denize hakim renkli, sevimli köyleri, kıvrımlı ve dik yolları, süslü bahçeleri ve turkuaz suları ile İtalya’nın en güzel kıyı şeridi olan Amalfi Sahilleri'ni görme imkanı yaşıyoruz. Ayrıca zıtlıklarıyla beraber tüm güzelliklerini sergileyen güney ve kuzey İtalya panoramasını görme şansını da yakalıyoruz. Gezimize İtalya'nın en romantik şehirlerinden biri olan Sorrento ile başlıyoruz. Yemyeşil sokakları ve çiçeklerle dolu meydanlarıyla Sorrento büyüsüne kapılıp, Positano üzerinden Ravello'ya geçiyoruz. Bütün evler üst üste konulmuş gibi görünen bu şehrin her yerini limon bahçeleri kaplıyor. Panoramik olarak ziyaret edeceğimiz Positano’da resim için vereceğimiz serbest zamanında ardından öğle yemeği ve alışveriş için Ravello’ya hareket ediyoruz. Serbest zamanın ardından, Amalfi’ye yola çıkyıoruz. Arzu eden misafirlerimiz Amalfi Katedrali’ni görebilirken, arzu eden misafirlerimiz ise serbest zamanını Amalfi’nin güzel sokaklarında değerlendirebilir..Tur sonrası Napoli’ye devam ediyoruz. Varışımızı takiben geceleme otelimizde .

6.Gün           NAPOLİ

Sabah kahvaltısının ardından panoramik şehir turu. Turumuzda, 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından serbest zaman ,  arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Pompei (45 Euro) ekstra turuna katılabilirler. Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei, M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmış. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, Fauna Evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer alıyor.Tur sonrası otelimize hareket. Geceleme otelimizde .

7.Gün          NAPOLİ – BARİ

Sabah kahvaltısının ardından Bari’ye hareket. Bari’ye varışımızın ardından Panoramik şehir turu .Turumuzda Katedral ve Aziz Nicolas Bazilikası, Margarita Tiyatrosu, Petruzzelli Tiyatrosu, Eski şehir görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyecek olduğu Alberobello ( 35 Euro ) ekstra turuna katılabilirler. Bu turumuzda Unesco Dünya Mirasları listesinde olan Alberobello Kasabasında kilit taşlı mantar evler (Trullo Evleri) göreceğiz.          Turumuzun ardından Bari otelimize hareket . Geceleme Otelimizde .

8.Gün          BARİ– İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından Bari Havalimanı’na transfer. Varışımızın ardından bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Corendon Hava Yollarının CAI 1882 sayılı özel seferi ile saat 11.15’te Izmir’e hareket. Yerel saat ile 14.00’da İzmir’e varış ve turumuzun sonu.  

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·Corendon Hava Yolları özel seferi ile İzmir - Bari – İzmir arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

·Havalimanı vergileri

·3* ve 4* otel kategorisinde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar

·Havalimanı-otel-havalimanı ve şehirlerarası transferler

·Panoramik Catania, Palermo, Messina, Tropea, Bari ve Napoli şehir turları

·Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

·Feribot ücreti   

·Şehir vergileri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·Vize ücreti (140 Euro)

·Özel Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)

·Sağlık Sigortası

·Yurt dışı çıkış harcı bedeli

·Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

Call Center