İsviçre Turu Türk Hava Yolları İle 3 Gece 4 Gün Zürih - İstanbul

İsviçre Turu Türk Hava Yolları İle 3 Gece 4 Gün

İsviçre Turu Türk Hava Yolları İle 3 Gece 4 Gün

1.Gün İSTANBUL - ZÜRİH – LUZERN – RHEİN ŞELALESİ (SCHAFFHAUSEN)

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde 05.30’da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1907 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.55’de Zürih’e hareket ve yerel saat ile 10.00’da Zürih’e varış. Bagaj ve pasaport işlemleri sonrası havaalanından çıktıktan sonra ilk olarak her yıl milyonlarca turistin, 150 metre genişlikte ve 23 metre derinlikte Rhein Nehri’nin çılgın sularını görmek için Schaffhausen’e akın ettiği müthiş etkileyici Avrupa’nın en büyük şelalesi Rhein Şelalesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra dünyada yaşam kalitesi en gelişmiş şehir olan Zürih’e hareket. Varışımıza istinaden şehir turumuz başlıyor. İkiz kuleleriyle şehrin en etkileyici yapılarından Büyük Manastır (Grossmünster), 19.yüzyıldan kalma vitraylarıyla turistlerin ilgisini çeken Fraumünster, ünlü markaların vitrinlerinin süslediği Banhoffstrasse, şehrin içinden geçen Limmat Nehri ve şehrin iki yakasını birbirine bağlayan köprüler, nehir kıyısına doğru  Avrupa’nın en büyük saatine sahip kilisesi St.Peterskirche görüldükten sonra verilecek serbest zamanı takiben ünlü şair Alexander Dumas’ın “İsviçre bir istiridye, Luzern onun içindeki incidir” dediği Luzern’e hareket ediyoruz. Fransız Devrimi sırasında Kral 16. Louis ve ailesini korurken şehit olan 800 İsviçre askeri anısına yapılmış Aslan Anıtı (Löwendenkmal), Kuğuların yüzdüğü gölde Kapel Köprüsü, köprünün içinde tavanlarda üçgen 100’e yakın yağlı boya resmi, bu köprüye bağlı sekizgen su kulesi ve göl boyu şehrin doyumsuz manzarası  ile bugünkü turumuzu tamamlayarak bölgedeki otelimize yerleşme. Serbest zaman ve konaklama.

 


 2.Gün LUZERN – BRİENZ – İNTERLAKEN- GRİNDELWALD-LAUTERBRUNNEN- THUN

Sabah kahvaltı sonrası İsviçre nin birbirinden güzel doğa harikalarının keşfine başlıyoruz. İlk durağımız turkuaz renkli suyu, nefes kesen muhteşem manzarası ile  gölün kıyısında İsviçre nin ahşap heykelciliğinin merkezi Brienz. Hemen yanı başında yemyeşil doğası, yürüyüş rotaları, yamaç paraşütü ve kano gibi adrenalin yükselten etkinlikleri ve ünlü temiz havasıyla her yıl on binlerce turisti ağırlayan Brienz Gölü ve Thun Gölleri’nin arasında cennetten bir parça İnterlaken. İnterlaken’in sadece 20 km yakınında dünyada görülmesi gereken yerler arasında  ilk sıralarda olan Top Of Europe ( Avruapa’nın zirvesi) olarak bilinen ve her yıl dünyanın birçok yerinden kampçıların, kayakçıların, bisikletlilerin doğa sporu ile ilgilenenlerin akın ettiği dünyanın en güzel köylerinden, tek kelimeyle rüya gibi bir yer Grindelwald. 72 şelalelenin döküldüğü Lauterbrunnen; Alplerin üç güzelinin (Eiger, Jungfrau, Mönch) gölgesinde anıtsal bir vadi. İsviçre Alpleri’nin en güzel kasabalarından biri olan Lauterbrunnen’de hepimizin hayal dünyasında mutlaka yer edinmiş manzaralar her köşede sizleri bekliyor. Günün son durağı şirin evleriyle Thun,  Aare Nehri üzerindeki köprüleri, güzel manzarası, zengin tarihi ve kültürü olan Thun ile bugünkü gezimizi tamamlayarak otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.

 

3.Gün THUN – BERN – FRİBOURG- MONTREAUX- LOSAN

Sabah kahvaltısının ardından Thun’dan ayrılarak yarım saat uzaklıktaki İsvçre’nin başkenti Orta Çağ atmosferini içinde barındıran büyülü kent Bern’i geziyoruz. Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki üç tarafı Aare Nehri ile çevrili, içerisinde birçok tarihi yapıyı barındıran eski şehir Altstadt, 100 metrelik kulesiyle Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki Bern Katedrali, 800 yıldır varlığını koruyan Bern’in simgesi saat kulesi, 1246 yılında inşa edilmiş hapishane kulesi Kafigturm, 220 farklı gül çeşidinin görülebileceği ve eski şehir manzarasının seyredilebileceği Rosangarden (gül bahçesi) görülerek Bern gezimizi tamamlıyoruz.  Yarım saat uzaklıktaki Fribourg’a geçiyoruz. Cathedrale Saint Nicolas, ortasından geçen Sarine ırmağının üzerindeki kemerli, taş, asma ve ahşap köprüleriyle olduğu kadar çeşmeleriyle de ünlü Friboug’u geziyoruz.  Sonrasında  boğazlar anlaşmasıyla belleğimize yer eden,  göl ve arkasında yemyeşil dağ manzarası ile farklı güzellikler sunan  Montrö gezimizi tamamlayarak günün son durağı Lozan’ dayız. Akşam üzeri saatlerinde kazanılan Kurtuluş Savaşı sonrası Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin uluslararası hukuki temelini oluşturan antlaşmanın yapıldığı Leman gölü kıyısındaki Lozan şehri bölgesindeki otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde

 

4.GÜN LOSAN – CENEVRE - İSTANBUL

Sabah kahvaltısından sonra Lozan anlaşmasının imzalandığı Beau Rivage oteli, İsviçre’nin en çok ziyaret edilen Olimpiyat Müzesi bahçesi müzesi, Ouchy Liman Bölgesi gezilerek  Lozan’dan 4000 yıllık tarih, kültür, bilim ve doğanın birleştiği dünyadaki muazzam şehirlerden Cenevre’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğu takiben Cenevre şehir turumuzda  Cenevre gölü, Mont Blanc Rıhtımı, Rousseau Adası, Cenevre’nin sembolü 140 metre yükselebilen Jet d’eau Fıskiyesi, İngiliz Bahçeleri ve 6.500 çiçek türünden yapılmış Çiçek Saati, savaşta mayından dolayı ayağını kaybedenlerin anısına yaptırılan 5,5 ton ağırlığında 12 metre uzunluğundaki kırık sandalyenin bulunduğu Nations Meydanı görüldükten sonra serbest zaman. Saat 15:30 da Cenevre havalimanına hareket. Bilet, bagaj, pasaport işlemleri sonrasında Türk Havayolları’nın TK 1920 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.20’de İstanbul’a hareket. 22.30’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

- Türk HY tarifeli seferi ile İstanbul – Zürih / Cenevre – İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti,  

 - Havalimanı vergileri, Alan/otel /alan transferleri, şehirlerarası transferler,

- Luzern  bölgesinde 1 gece ,  Thun bölgesinde 1 gece, Cenevre bölgesinde1 gece toplam 3 gece 3* ve 4* otellerde oda kahvaltı konaklama.

 - Programda belirtilen tüm çevre gezileri,

- Zorunlu seyahat, sigortası (Mesleki sorumluluk    sigortasıdır.),

 

- Türkçe tur liderliği hizmeti. 

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

-   150 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.),

 -   Vize ücreti ve hizmet bedeli,(Ankara-İzmir )

-   Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti

 -   Kişisel harcamalar,

 -   Öğle ve akşam yemekleri,

 

-   Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri,  

Call Center