İtalya Turu Türk Havayolları İle 4 Gece 5 gün ( FCO-MIL) Roma - İstanbul Havalimanı

İtalya Turu Türk Havayolları İle 4 Gece 5 gün ( FCO-MIL)

İtalya Turu Türk Havayolları İle 4 Gece 5 gün ( FCO-MIL)

 

1.GÜN | İSTANBUL – ROMA

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile Roma’ya hareket. Varışımızın ardından havalimanından ayrılıyor ve panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Roma şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Hristiyanlık dininin Katolik mezhebinin yönetim merkezi ve bağımsız bir devlet olan Vatikan. Varışımıza müteakip Aziz Petrus Bazilikasının dışarıdan görülmesi. Ardından St. Pietro klişesini ziyaret ediyoruz. Kilise ziyaretimiz sonrası antik Romalıların Caput Mondi (Dünyanın Başkenti) diye nitelendirdiği bu muazzam şehri gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız olan Roma anıtsal mimarisinin en görkemli eserlerinden biri olan Kolezyum’u dışarıdan panoramik olarak görüyoruz. MS.80 yılında açılışı yapılan ve MS.6.yy da atıl hale gelen bu eşsiz yapıyı gördükten sonra aracımıza binip Roma'nın birbirinden özel noktalarını ve eserlerini görmeye başlıyoruz. Circus Maximus’u görüdükten sonra aracımızdan inip önce İspanyol Merdivenleri' ni (Piazza di Spagna) daha sonra Aşk Çeşmesini (Fontana di Trevi) ziyaret ediyoruz. Verilecek serbest zamanın ardından önce dünya mimarlık tarihinin en önemli yapılarından biri olan Panteon'u sonrada şehrin en keyifli meydanlarından biri olan Navona Meydanını (Piazza Navona) gördükten sonra akşam yemeği ve konaklama.

2.GÜN | ROMA – ST. GIMIGNANO – FLORANSA – MONTECATINI

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası St. Gimignano turumuzu gerçekleştirmek için otelimizden ayrılıyoruz. Yol üzerinde bir outlet de vereceğimiz mola sonrası St. Gimignano’ya varış. St.Gimignano 12 ve 13. yüzyıllarda yapılmış olan kuleleri ile Orta Çağ’ın Manhattan’ı olarak adlandırılmaktadır. Etrafı surlarla çevrili ve çok iyi korunmuş olan bu şehri gezerken kendinizi Orta Çağ gezgini gibi hissedeceksiniz. Gezimizin ardından yolda devm ediyoruz. Floransa’ya varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda Duomo, Uffizi Sarayı, Çan Kulesi, Vaftizhane, Signoria Meydanı ve Rönesans dönemi heykelleri göreceğimiz heybetli yapılar arasındadır. Şehir turu sonrası Montecatini’ye hareket. Varışımız sonrası otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.

3.GÜN | MONTECATINI – PISA – VENEDİK 

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Pisa’ya hareket ediyoruz. Pisa’da şehrin gücünün ve zenginliğinin sembolü olarak yapılan Pisa Kulesi’nin yanı sıra Pisa Katedrali, Avrupa'nın en görkemli vaftizhanesini ve de Mucizeler Meydanı gördükten sonra Venedik’e doğru yola devam ediyoruz. Varışımıza istinaden aracımızdan indikten sonra bizleri bekleyen Vaporetto’ya (Küçük vapur-yolcu teknesi) biniyor ve yaklaşık 20-25 dakikalık keyifli bir yolculuk yapıyoruz. Yolculuk esnasında rehberimiz Venedik adaları ve binalar ile ilgili detaylı bilgileri bizlerle paylaşıyor olacak. Venedik'e vardıktan sonra yeni hapishane binası, Campanille, Dandola Sarayı, eski hapishane, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, San Marco Meydanı ve Bazilika’sını gördükten sonra arzu eden misafirlerimizle Venedik'e has gondollarla kanal turu yapıyoruz. (Gondol Turu Ekstra Kişibaşı 30 € - 5 Kişiliktir). (Dilerseniz özel olarak 1 Gondolu 150€’ya kiralayabilirsiniz) Gezimizin ardından alışveriş ve fotoğraf çekimi için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma ve tekrar Vaporetto ile anakaraya dönüş. Akşam yemeği ve konaklama. (Venedik konaklaması Vicenza, Mestre, Treviso, Padova, Lido de Jesolo bölgelerinde gerçekleşecektir.)

4.GÜN | VENEDİK – COMO – LUGANO – MİLANO  

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Avrupa’nın en şık şehirlerinden biri olan moda ve tasarımın başkenti Milano’ya hareket. Yol üzerinde İtalya’nın en ünlü gölü olan Como Gölünü ziyaret ediyoruz. Alplerin eteklerine sıkışmış sakin ince ve uzun bir göl olan Como Gölü buzul erozyonları sonucunda şekillenmiştir. Como gölünde yapacağımız tekne turumuz sonrası rotamızı İsviçre’nin Logano Kasabasına çeviriyoruz. Alpler'in eteklerinde bulunan İsviçre’nin en şık ve varlıklı göl kasabalarından bir tanesi olan Lugano’ya varış. Lugano Gölü'nü panoramik olarak görüyor, çikolata alışverişi ve fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Belirtilen saatte toplanma ve Milano’da ki otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama.

5.GÜN | MİLANO – İSTANBUL   

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından yaklaşık 1 saat sürecek ve panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Milano şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda Sforza Kalesi, Dante Caddesi, Doumo Katedrali, Vittoria Emmanuele II. Galerisi, Da Vinci Anıtı, La Scala Operası başlıca göreceğimiz yerler arasında. Şehir turu sonrası alışveriş için serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanma ve Milano Havalimanına transfer. Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ve turumuzun sonu.


Ücrete Dahil Olan Hizmetler

İstanbul – Roma / Milano – İstanbul Ekonomi Sınıfı uçak bileti

Programda belirtilen gezi ve ziyaretler

Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri

4* otellerde 4 Gece oda kahvaltı (continental kahvaltı) konaklama

Otellerde veya Restoranlarda alınacak akşam yemeği (4 Adet)

Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

Yerel rehber hizmeti

Vaporetto ücreti

Como Gölü tekne turu

Şehirlerde bulunan check point ücretleri

Şehirlerde bulunan şehir konaklama vergileri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Şahsi harcamalar

Öğle yemekleri

Otel ekstraları

Yurtdışı çıkış harcı

Vize Ücreti

Seyahat sağlık sigortası

Gondol Ücreti

Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler

Ücrete Dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

Rehber ve kaptan bahşişler

Call Center