Küba Havana Turu Türk Hava Yolları İle 7 Gece 8 Gün HAVANA - İtanbul Havalimanı

Küba Havana Turu Türk Hava Yolları İle 7 Gece 8 Gün

Küba Havana Turu Türk Hava Yolları İle 7 Gece 8 Gün

1. GÜN HAVANA

Havana Havalimanına inişin ardından Havana’da konaklayacağımız evlere transfer. Check in işlemlerinin ardından dinlenmek için serbest zaman.  

Casa Particular (Lisanslı Butik Pansiyon)

 

Küba Turizm Bakanlığı sertifikalı Özel konaklama tesisleri , Casa Particular ismi ilen anılır. A+ kaliteli tesisleri sizler için seçiyoruz. Binlerce misafirimiz 4 yıldır konaklıyor, gerçek Küba hayatını, temiz hijyenik servis ortamında tecrübe ediyor. kaliteli ve sıcak bir atmosferdir. 


Extra tur: 1 gece Varadero konaklamalı ( Varadero & Trinidad & Santa Clara turu ) 300 USD 

Bu turu Küba’ya seyahatiniz başlamadan 3 gün önce satın almanız gerekir. Havana havalimanına indikten sonra Varadero’ya transfer. Herşey dahil konseptindeki 4* otelimize yerleşiyoruz. İlk gün otelde serbest zaman. Tüm gün boyunca denize girme imkanı bulacaksınız.  

Turun 2. Gününde sonrası Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda, devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelin’de kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra UNESCO tarafından koruma altında alınmış, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Turun ardından Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz, Otele varış ve konaklama.

 

2. GÜN HAVANA

Kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman.

 

3. GÜN HAVANA

Sabah evlerde alacağımız kahvaltı sonrası saat 11:00 civarı Havana şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Tur sonrası evlerimize transfer ve odalarımıza yerleşme.

 

4. GÜN HAVANA

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman.

Extra tur:  Pınar del rio & Vinales turu 115 USD

Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turu için otelden hareket. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Pinar del Rio’ya varış ve panoramik şehir turu. Ardından Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikada puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Daha sonra Vinales vadisine geçerek tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliklerini görebileceğiz. ( Puro fabrikasının kapalı olduğu günlerde, Yerel bir puro çiftliğini ziyaret edip, hem puro yapımı hakkında bilgi alıyoruz hem de dilersek alışveriş yapabiliyoruz.)  Ardından Ressam ve bilim adamı Leovigildo González Morillo tarafından yapılan,  kayaların üzerine çizilmiş, tarih öncesi yaşamı anlatan duvar resmini göreceğiz. (Mural de la Prehistoria). Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan San Vicente restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası “ Indian cave” diye adlandırılan mağarayı geziyoruz.   Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede fotoğraf molası verdikten sonra Havana'ya geri dönüyoruz.

Extra tur:  Buena Vista Social Club muzik show ve akşam yemeği 85 USD

 

5. GÜN HAVANA

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman.

Extra tur:  Benzersiz Havana turu 110 USD

Benzersiz Havana Turu  turu için 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile evlerden ayrılıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız yaklaşık bir saatlik gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi El Aljibe restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz.

Extra tur:  Parisien Show ve akşam yemeği 95 USD

 

6. GÜN HAVANA

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman.

Extra tur:  Hemingway turu 90 USD

20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway turu için yola çıkıyoruz. Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan;  ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanının ardından sahip olduğu ve yaşamaya başladığı, muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün müze olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğini yerel restoranda alacağız. Turun ardından otelimize transfer.

Extra tur:  Tropicana  Show ve akşam yemeği 125 USD

 

7. GÜN HAVANA

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman.

 

8. GÜN HAVANA - ISTANBUL

Kahvaltının ardından havaalanına transfer.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

İstanbul – Havana – İstanbul THY ile gidiş-dönüş uçak bileti

Havana’da evlerde 7 Gece oda kahvaltı konaklama

Tüm transferler

Havana şehir turu

Türkçe yerel rehberlik hizmeti

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar

Küba vizesi 

TURUMUZUN YABANCI - YEREL SERVISLER - REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ-95 EUR

 

 

Call Center