Kuzey Işıkları Lapland Turu Tüm Ekstra Turlar Dahil Rovaniemi - İstanbul

Corendon Havayolları Tarifeli Seferi ile
3 Gece 4 Gün

Kuzey Işıkları Lapland Turu
Tüm Ekstra Turlar Dahil
1 Gece Iglo, 2 Gece Otel Konaklamalı

1.Gün

İstanbul – Rovaniemi

Bilet işlemlerimizin ardından Corendon Havayollar ile saat 09.00’da Rovaniemi’ye uçuş. Yerel saat ile 13.30’de varış. Alanda bizleri bekleyen rehber ve aracımız ile buluşma sonrası Noel baba köyüne transfer. Kuzey Kutup Dairesi’nin en heyecan verici bölgesinde yer alan Santa Claus Köyü’nü (Noel Baba Köyü) ziyaretimiz dünyanın her tarafından gelen çocukları dinlemek ve insanlarla konuşmak için her gün bu köye gelen Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme ile son bulacaktır. Bölgeye ve aktivitelere özel termal kıyafetlerimizi teslim aldıktan sonra otelimize transfer ve check-in. Akşam kuzey ışıklarının şartları elverişli olursa sucuk ekmek ve sıcak içecekler ikram edilirken kuzey gökyüzünde kuzey ışıklarını izleme şansına sahip olacaksınız. Tur sonrası otelimize transfer ve konaklama.

2.Gün

Rovaniemi – Ren Geyiği Safarisi & Husky Safari

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından özel otobüsümüzle direkt geyik çiftliğinde Ren Geyiği kızak sürüş (30 dk) deneyimi yaşıyoruz. Yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçirirken hikayeler dinleyeceksiniz. Burada Kuzey Kutup dairesi ve yaşamları hakkında bilgiler aldıktan sonra “Geyik Sürüş Sertifikası”na da sahip olabileceksiniz. Öğle yemeğimizi çiftlikte alacağız. Öğleden sonra Husky çiftliğine hareket ediyor ve belki de dünyanın en sevimli köpekleri olan Huskyleri ziyarete gidiyoruz. Bugün kendi takımımızdaki Husky köpeklerini nasıl yönlendireceğimizi öğreneceğiz, bu sevimli dostlarımız bize kızakları ne kadar hızlı çekebildiklerini gösterecekler, koşmayı çok seven sevimli dostlarımızın saatlerce koştukları halde ne kadar enerjik olduklarını gözlemleyebileceksiniz. Sessiz ve bembeyaz doğada unutulmaz bir kızak sürüş keyfi (5km 30/40dk) yaşayacaksınız. Hava koşulları ve katılımcıların becerisi sürüş zamanını etkileyebilmektedir. Akşam ise hava şartları elverişli ise otobüs ile kuzey ışıkları safarisine çıkacağız. Tur sonrası otelimize transfer ve konaklama otelimizde.

3.Gün

Rovaniemi Snow Otel Gezisi – Buzda Balık- Kar Motoru safarisi- Otobüsle Kuzey ışıkları safarisi

Sabah kahvaltımızın ardından Buz otel ziyaretimizi gerçekleştiriyor ve buzda balık avına çıkıyoruz, donmuş gölde rehberimizin eşliğinde buzları yaklaşık 50 santim delerek balıkların oltamıza takılmasını bekleyeceğiz, şanslı olanlar bu deneğimi fotoğraflama şansına sahip olacaklar. Öğle yemeği olarak, bölgeye özel olan Ateş üzerinde pişmiş  Somon balık alacağız. Balık  Turumuzun ardından otelimize transfer.

Dileyen misafirlerimiz için gün ışığında 2 saatlik kar motoru safarisine başlıyoruz, bembeyaz Lapland ormanları içinde el değmemiş doğayı derinlemesine hissedebileceğiniz bu turumuzda 2 kişi bir kar motorunda değişimli olarak sürüş deneyimini yasayabilirsiniz. Aksam ise hava şartları elverişli ise otobüs ile kuzey ışıkları avına çıkacağız.yine dileyen misafirlerimiz 2 saatlik kar motoru sürüşü deneyimleyebilirler, bu seçenekte de kuzey ışıkları ile karşılaşma ihtimali olacaktır. Akşam ise hava şartları elverişli ise otobüs ile kuzey ışıkları safarisine çıkacağız. Tur sonrası otelimize transfer ve konaklama iglo otelimizde.

Kar Motoru’nda çocuklar profesyonel bir sürücü tarafından güvenli, özel bir oturma alanında çekilecektir.

4.Gün

Rovaniemi - İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman ve Corendon Havayolları ile saat 14:30’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19:00’da İstanbul’a varıyoruz.

Dahil Olan Hizmetler :

 • Corendon Havayolları ile İstanbul – Rovaniemi – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • 2 gece 4* Santa’s Hotel Santa Claus Rovaniemi otelde, 1 gece Santa’s Hotel Arctic Circle’s higloda oda & kahvaltı konaklama
 • Programda yer alan tüm turlar
 • Programda belirtilen 2 öğle yemeği
 • Havaalanı – otel – Havaalanı transferi
 • Seyahat Sağlık Sigortası (Covid kapsamlı)
 • Türkçe rehberlik Hizmeti
 • Termal Kıyafetler

Dahil Olmayan Hizmetler :

 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Vize
 • Pcr Testi
 • Kişisel harcamalar,
 • Aksam yemekleri
Call Center