Mısır - Ürdün Turu Tailwind Havayolu ile 7 gece 8 gün Sharm el Sheikh - İstanbul Havalimanı

Mısır - Ürdün Turu Tailwind Havayolu ile 7 gece 8 gün

Mısır - Ürdün Turu Tailwind Havayolu ile 7 gece 8 gün

 

1.Gün (Pazar) İstanbul – Sharm el Sheikh

Saat 09:00 da İstanbul Havalimanı’nda buluşma. Gerekli işlemlerin ardından; Tailwind Havayolları’na ait TWI 7352 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 12:00’da Mısır’ın Sinai Yarımadası’nda yer alan UNESCO’nun barış ve güzellik açısından dünyanın en iyi şehri olarak seçilen Şarm el Şeyh’e doğru yola çıkıyoruz. Saat 13:50’de Sharm El Sheikh’e varışımız ile birlikte panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Burada; Barış Anıtı, Eski Şehir Merkezi, El Sahaba Camii, Naama Bay ve Soho Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Cam Dipli Tekne Turuna katılabilirler. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

2.Gün (Pazartesi) Sharm el Sheikh 

Kahvaltı otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Ras Mohammed Tekne ve Al Farsha Cafe’ de Gün Batımı Turu veya Çölde ATV – Buggy – Motosafari Turuna katılabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.Gün (Salı) Sharm el Sheikh – Taba – Akabe – Wadi Rum 

Kahvaltımızın ardından odalarımızı boşaltıyoruz. Taba’ya transferimizi gerçekleştiriyoruz. Saat 12:00 da feribot ile Akabe’ye transferimizi gerçekleştiriyoruz.  Varışımız ile beraber Panoramik Akabe Şehir Turu’na başlıyoruz. Akabe Liman’ı ve Eski Şehir Merkezi göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuz ardından Wadi Rum’a doğru yola çıkıyoruz. Otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Jeep Safari Turuna katılabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.Gün (Çarşamba) Wadi Rum – Dahab 

Kahvaltımızın ardından odalarımızı boşaltıyoruz. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Öğle Yemekli Petra Turuna katılabilirler. Saat 18:00 da Akabe-Taba feribotu ile dönüş. Varışımızı takiben otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği otelimizde.

 

5.Gün (Perşembe) Dahab – Kahire 

Sabahın erken saatlerinde kahvaltımızın ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve St Catherine turumuzu yapmak için otelimizden ayrılıyoruz. Sina Dağı'nın eteğinde bulunan tarihi bir Hıristiyan manastırı olan St. Catherine, dünyanın yaşayan en eski manastır topluluklarından biridir ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. Manastır, Sina Yarımadası’nda geleneksel olarak Musa'nın “On Emir”i aldığı, İncil'deki (Eski Ahit) Sina Dağı olduğuna inanılan “Jebel Musa” olarak da bilinen dağın eteğinde bulunur. Hristiyan geleneğine göre Musa'nın yanan çalıyı gördüğü yerde kurulmuştur. Manastır, adını bir Hıristiyan şehit olan İskenderiyeli Aziz Catherine'den almıştır. St. Catherine Manastırı, Hıristiyanlar için önemli bir hac yeridir ve yüzyıllar boyunca sürekli bir Hıristiyan varlığını sürdürmüştür. “Yanan Çalı” olayının gerçekleştiği bu manastırı, olağanüstü ikonlara sahip şapeli, kuyu ve “Yanan Çalı”nın kendisini ziyaret ettikten sonra Kahire’ye doğru yola çıkıyoruz. Kahire’ye varışımızla birlikte çıkacağımı panoramik şehir turunda kentin önemli noktalarından Nasr Nehri ve Heliopolis bölgelerindeki Meçhul Asker Anıtı ve Enver Sedat Anıt Mezarı, Baron Empain Sarayı, ünlü Tahrir Meydanı, Nil Nehri boyunca uzanan şehir merkezi, Kasr el Nil ve Cezire Adası göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Şehir turumuzun ardından akşam yemeğimiz için Mevlâna Restoran’a gideceğiz. Sonrasında otele transfer ve odalarımıza yerleşme. 

 

6.Gün (Cuma) Kahire

Kahvaltı ve konaklama otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Piramitler & Mısır Müzesi & Khan el Khalil- i Çarşısı Turuna ve/veya Nil’de Akşam Yemekli ve Şovlu Tekne Turuna katılabilirler.

 

7.Gün (Cumartesi) Kahire

Kahvaltı ve konaklama otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli İskenderiye veya Tam Günlük Öğle Yemekli 3 Dinin Merkezi & Eski Kahire veya Öğle Yemekli Sakkara Piramitleri Turuna katılabilirler.

 

8.Gün (Pazar) Kahire – İstanbul

Kahvaltımızı otelde aldıktan sonra odalarımızı boşaltıyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Gerekli işlemlerin ardından, saat 13:20’de Tailwind Havayolları’na ait TWI 7452 sefer sayılı özel uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 16:45’te İstanbul’a varış ve gezimin sonu. Bir başka gezimizde buluşmak üzere…

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Tailwind Havayolları ile İstanbul Havalimanı/Sharm el Sheikh – Kahire/İstanbul Havalimanı Hatlarından ekonomi sınıfı uçak bileti

Havalimanı vergileri, uçuş sigortaları

Sharm el Sheikh’te 2 gece, Wadi Rum’da 1 gece, Dahab’ta 1 gece, Kahire’de 3 gece olmak üzere toplamda 7 gece 4* superior otel kategorisinde oda-kahvaltı konaklama

Sharm el Sheikh’te otelde alacağınız 2 akşam yemeği

Wadi Rum’da otelde alacağınız 1 akşam yemeği

Dahab’ta otelde alacağınız 1 akşam yemeği

Kahire’de yerel restorantta alacağınız 1 akşam yemeği

Sharm el Sheikh’te yapılacak olan panoramik şehir turu

Akabe’de yapılacak olan panoramik şehir turu

Kahire’de yapılacak olan panoramik şehir turu

Dahab-Kahire yolunda yapılacak olan St. Catherine turu

Özel otobüsümüzle yapılacak olan Sharm – Taba – Dahab -Kahire arası transfer

Program dahilinde açıkça belirtilmiş olan tüm havalimanı-otel-havalimanı transferleri

Taba-Akabe-Taba feribot biletleri

Mısır deneyimi olan profesyonel Türkçe rehber

Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Zorunluluk Sigortası)

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı çıkış harcı

Vize Hizmeti

Yerel Hizmet Bedelleri, Feribot Liman Vergileri ve Ürdün Ayakbastı Ücretleri (80 USD- Mısır’a varışta nakit olarak toplanır)

Bahşişler

Ekstra Turlar

Dahil olduğu belirtilen yemeklerdeki içecekler

Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Seyahat Güvence Paketi

 

Call Center