Motto İtalya Turu Pegasus Havayolları ile 7 Gece 8 Gün (BLQ-BLQ) Bologna - Sabiha Gökçen

Motto İtalya Turu Pegasus Havayolları ile 7 Gece 8 Gün (BLQ-BLQ)

Motto İtalya Turu Pegasus Havayolları ile 7 Gece 8 Gün (BLQ-BLQ)

1. Gün                   İSTANBUL – BOLOGNA – FLORANSA – ROMA    

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan 3 saat önce gerçekleştireceğiniz bilet, bagaj teslim ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları ‘nın PC1217 sefer sayılı uçuşu ile 12:40 ’da Bologna’ya uçuş ve sonrasında yerel saat ile 14:20 ’de Bologna ‘ya varışımız ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere Floransa ‘ya hareket ediyoruz.Floransa‘ya varışımızla birlikte şehir turumuzu düzenliyoruz. Rönesans’ın başkenti ve Pinokyo’nun memleketi Floransa’da, önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi Santa Maria Del Fiore Katedrali’ni dışarıdan göreceğiz. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Roma bölgesindeki otelimize transfer, odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman.

2. Gün                   ROMA –(Roma İkonları & Vatikan Turu) – (Roma Fenomenleri ve Lokal Mahalleler Turu)

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizekstradüzenlenecek olanRoma İkonları & Vatikan Turu (75 Euro)programımıza katılabilirler. Turumuza ilk olarak Urbs aput mundi yani “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıylaRoma ve ikonlarındasizi tarihi bir yolculuğuna çıkarıyoruz. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti ’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Castel San’t Angelo – Melekler Şatosu, Navona Meydanı, Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek olup; Turumuza Hristiyanlık dininin Katolik mezhebinin merkezi olan ve yüzölçümü olarak Dünya’nın en küçük ülkesi olanVatikan / San Pietroile devam ediyoruz. Her yıl binlerce Katolik’in ibadet için geldikleri ve toplandıkları, özel günlerde ise Papa ‘nın makamından dışarı çıkarak halkı selamladığı, 284 sütun ve sütunlarda 140 azizin heykelleri ile Dünya’nın en büyük katedrali olan San Pietro Katedrali’nin yer aldığı San Pietro Meydanı ‘nda (Aziz Petrus Meydanı) vereceğimiz serbest zaman ardından turumuzu tamamlıyoruz ve Roma şehir merkezinde alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz,ekstradüzenlenecek olanRoma Fenomenleri ve Lokal Mahalleler Turu (40 Euro)programımıza katılabilirler. Roma halkının arasına karışıp, adeta şehrin birer sakini gibi hissedeceğimiz bu gezimizde, doğallığı ve sadeliğinin yanı sıra kafeleri, küçük aile lokantaları, butikleri, manavları, kasapları ve daha birçok küçük ve şirin dükkanları ile gerçek İtalya havasını yaşayacağımızTrastevere, Piazza Trilussa,Ponte SistoveGettobölgeleri ile 2 köprüyle şehre bağlananAntik Tiber Adasıgörülecek yerler arasındadır.Küçük masalar atılmış, labirenti andıran arka dar sokaklarında yapacağımız yürüyüş turu ardından serbest zaman sunuyoruz. Turumuzun son bölümünde Roma’nın en önemli tarihi ve romantik bölgelerinden biri olan ve tüm şehri panoramik olarak görebileceğimizGianicolo Tepesi‘ne çıkıyoruz. Burada şehrin eşsiz ve nefes kesen manzarası ile sunulacak fotoğraf molası ardından turumuzu tamamlayarak Roma bölgesi otelimize dönüyoruz.

3. Gün                   ROMA – NEMİ –(Pompei Turu) –NAPOLİ – ROMA

Sabah kahvaltısı ardından Napoli ‘ye hareket ediyoruz. Yol üzerinde ziyaret noktamızNemiolacaktır. Dağ çilekleri ile bilinen ve bu özelliği ile “Çilek Köyü” olarak adlandırılan Nemi, her yıl düzenlenen çilek festivaline ev sahipliği yapmaktadır. Meydanlara açılan daracık sokakları, büyüleyici göl ve vadi manzarasının havadaki çilek kokusu ile birleştiği Nemi’de gerçekleştireceğimiz çevre gezisi ardından Napoli’ye doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz,ekstradüzenlenecek olanPompei Turu (45 Euro)programımıza katılabilirler. M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı 'nın eteklerinde uzanmakta olan Pompei, arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Pompei Turu ardından Napoli ‘ye doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz.Napoli‘ye varışımız ardından düzenleyeceğimiz panoramik şehir turumuzda Castel Nuovo, Palazzo Reale di Napoli, Galleria Umberto,Teatro di San Carlo, Via Toledo, Piazza del Plebiscito,Basilica Reale Pontificia San Francesco da Paola görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında sunulacak serbest zaman ardından Roma bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

4. Gün                   ROMA –(Orvieto & Siena Turu)– PİSA – FLORANSA

Sabah kahvaltısı ardından Pisa ‘ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz,ekstradüzenlenecek olanOrvieto & Siena Turu (60 Euro)programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk olarak gotik ve barok eserleri, katedrali ve şarap mahzenleri ile ünlü Orvieto Orta Çağ kasabasını ziyaret ediyoruz. “Şahin Tepesi” olarak da adlandırılanOrvieto’ya çıkarak ve manzaranın tadına varıyoruz. Devamında turumuzun ikinci durağıSienaolacaktır. Siena, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. Siena ‘da Campo Meydanı ve bu meydana çıkan dar ve tarihi sokaklarda gerçekleştireceğimiz keyifli gezi ile turumuzu tamamlayarak Pisa ‘ya doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz.Pisa’ya varışımızla birlikte gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda Pisa Kulesi, Katedral, vaftizhane ve Miracoli Meydanı gezilecek yerler arasındadır. Fotoğraf molası için sunulacak kısa serbest zaman ardından Floransa bölgesi otelimize transfer, odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman.

5. Gün                   FLORANSA –(Riviera Güzelleri: Cinque Terre & Portofino Turu)– OUTLET – MİLANO

Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılması işlemleri ardından Milano ‘ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz,ekstradüzenlenecek olanRiviera Güzelleri Turu   : Cinque Terre & Portofino (90 Euro)programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk ziyaret noktamızCinque Terreolacaktır. Cinque Terre, art arda sıralanmış birbirine patika yollarla bağlı köylerden oluşmaktadır. Renkli evleri, kendine özgü yöresel tatlarıyla İtalya'nın batı sahilinde yer almaktadır. Kültürü ve tarihi özellikleri sayesinde Unesco'nun Dünya Mirası Listesi’nde yer almakla birlikte ayrıca milli park olarak korunmaktadır. Cinque Terre ‘de 2 farklı köy ziyareti ve serbest zaman ardından turumuzun ikinci ziyaret noktası Portofino olacaktır.İlk olarak ulaşacağımız Santa Margarita veya Rapallo limanlarından toplu taşıma araçları ilePortofinoya varıyoruz. Rengarenk evlerin çevrelediği, tüm güzelliği ile şarkılara ilham kaynağı olmuşolan Portofino, daracık sokakları rengarenk evleri, yeşil tepeleri ve turkuaz rengi Akdeniz ile görülmeye değer güzellikteki manzarasıyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaktadır. Portofino turumuz sonrasında Milano ‘ya doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz.Yol üzerinde, Dünya moda akımına yön veren Milano’nun en ünlü alışveriş merkezlerindenMilano Outlet‘de keyifli bir alışveriş için serbest zaman sunuyoruz. Sunulacak serbest zaman sonrasında Milano bölgesindeki otelimizle transfer. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman.

6. Gün                   MİLANO –(Como Turu)(Verona Turu)– VENEDİK

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleriardından serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz,ekstradüzenlenecek olanComo Turu (50 Euro)programımıza katılabilirler. Turumuzda, Hollywood ünlülerinden Avrupa zenginlerine, dünya jet sosyetesinin yazlık evlerine ev sahipliği yapan, lüks yaşamı ve doğal güzellikleri ile ünlüComo Gölü‘nü ziyaret edecek ve gölün eşsiz manzarası eşliğinde fotoğraf molası vereceğiz. (dileyen misafirlerimiz sunulacak serbest zaman dahilinde Como Gölü ‘nde tekne gezisine katılabilirler – 8 Euro) Como Turu bitimindeMilanoşehir turumuzu düzenlemek üzerehareket ediyoruz. Avrupanın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ileöne çıkmaktadır. İtalyanın iş ve finans başkenti olarak tanınsa da alışveriş ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olanMilanoda yapacağımız şehir turu esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanıve Katedrali, Porta Romano başlıca görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde alışveriş ve çevre gezisi için sunulacak serbest zaman ardından Venedik ‘e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz,ekstradüzenlenecek olanVeronaTuru(50 Euro)programımıza katılabilirler. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi ‘nde yer alanVerona, aynı zamanda Colosseum’dan sonra İtalya’nın en büyük ikinci amfi tiyatrosuna ev sahipliği yapaktadır. Ünlü İngiliz yazar Shakespeare’in kaleme aldığı, bugün dünyada bilinen en büyük aşk hikayesini anlatan, ünlü eseri Romeo ve Juliet’in kahramanlarının evlerini de göreceğimiz romantik Verona turumuzun ardından turumuzu tamamlayarak Venedik bölgesi otelimize varıyoruz.Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman.

7.Gün                    VENEDİK –(Venedik Şaheserleri & Saklı Venedik Yürüyüş Turu)(Venedik Renkli Adalar & Gondol Turu)

Sabah kahvaltısıveçıkış işlemleri ardından serbest zaman sunuyoruz. Arzu eden misafirlerimiz,ekstradüzenlenecek olanVenedik Şaheserleri ve Saklı Venedik Yürüyüş Turu (65 Euro – Vapuretto ve şehir giriş ücretleri dahil)programımıza katılabilirler. Venedikte gerçekleştireceğimiz turumuz esnasında, taşve mermerden inşa edilerek sütunları İstanbuldan getirilen San Marco Meydanı, San Marco Bazilikası, ihtişam ve güçsembolü olarak tasarlanan ve kullanılan Dükler Sarayı, Saat Kulesi, Tövbe Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi gibi başlıca ikonik yapıtları görecek, ardından köprüler ile birbirine bağlanan ve dar kanallar boyu uzanan Venedik sokaklarında keyifli bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Tur bitiminde verilecek serbest zaman diliminde arzu eden misafirlerimiz,ekstradüzenlenecek olanVenedik Renkli Adalar ve Gondol Turu (65 Euro)programımıza katılabilirler. Venedik adasını lagünlerin içinden geçerek farklı açılardan gözlemleme şansına sahip olacağımız bu turumuzda, Lido ve Murano adalarını denizden görecek ve dünyanın en renkli 10 yerinden birisi olarak bilinen, dantelleri ile ünlü balıkçı köyüBurano Adası’nı ziyaret edeceğiz. Çevre gezisi ve alışveriş için verilecek serbest zaman Venedik’e dönerek şehrin sembolü haline gelmiş olanGondolgezimizi gerçekleştiriyoruz. Tur sonunda otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

8. Gün                   VENEDİK – BOLOGNA – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından rehberimizin belirteceği saatte, İstanbul’a gerçekleşecek olan uçuşumuz için Bologna Havalimanı ‘na doğru hareket ediyoruz. Bologna Havalimanı’na transfer. Pegasus Hava Yolları ‘nın PC1218 Sefer sayılı uçuşu ile 15:25’de gerçekleşecek uçuş sonrası yerel saat ile 18:50’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Bologna– Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti,

·Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

·3* & 4*şehir dışı otellerde toplam 7 gece oda & kahvaltı konaklamalar,

·Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,

·Floransa, Nemi, Napoli, Pisa ve Milano ‘da panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri

·Milano outlet turu

·Türkçe rehberlik hizmetleri.

·TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·Vize ücreti ve servis bedeli

·Yurt dışı çıkış harcı bedeli

·Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,

·İç hat bağlantı uçak bileti,

·Öğle ve akşam yemekleri,

·Programda belirtilen/belirtilmeyen ekstra tur ve geziler,

·İsteğe bağlı müze ve ören yerleri girişleri,

            Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve 7 gece toplam 15 Euro tutarında ücretlerdir)

·İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)

·İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası 

·Portofino da (isteğe bağlı) özel tekne ile transferler (15 Euro)

Call Center