Orta Avrupanın Mücevherleri Türk Havayolları ile 7 Gece 8 Gün Ljuljana - İstanbul

Orta Avrupanın Mücevherleri Türk Havayolları ile 7 Gece 8 Gün

Orta Avrupanın Mücevherleri Türk Havayolları ile 7 Gece 8 Gün

1. Gün İSTANBUL – LJUBLJANA - KAMNİK- BLED GÖLÜ- LJUBLJANA

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 04:00’de hazır bulunulması. Check–in işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK1061 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:00’de Ljubljana’ya hareket. Yerel saat ile 08:15'e Ljubljana’ya varışın ardından özel otobüsümüzle ilk olarak Slovenya’nın kültürünün özgünlüğünü en doğru yansıtan renkli, çok güzel sokaklarıyla bir orta çağ kasabası Kamnik’i ziyaret Ettikten sonra Avrupa’nın en güzel 10 kasabası listesine giren sosyal medyada fotoğraflarını görüp iç çektiğimiz “Keşke ben de bir gün orada olsam” diyeceğimiz Bled Gölü’ne hareket ediyoruz. Gölün yüzeyinden 100 metre yükseklikte sarp kayalıklar üzerine konumlanmış Orta Çağ stili mimarisiyle görenleri büyüleyen kalesi ve gölün tam ortasında 17. yüzyıla ait Barok tarzda inşa edilmiş ihtişamlı kilisesi ve huzuru iliklerinize kadar hissedeceğiniz Bled Gölü çevresinde yapacağımız yürüyüşle Bled gölü gezimizi tamamlayarak Avrupa’nın en yeşil şehirlerinden Ljubljana‘ya hareket ediyoruz. İçinden nehir geçen diğer şehirler gibi Ljubljana’da bir köprüler şehri. Eski dönemde ayakkabıcıların ürünlerini sergiledikleri şehrin merkezindeki en eski Kunduracılar Köprüsü, şehrin kalbinin attığı Üçlü Köprü, rengarenk aşk kilitleriyle süslü Kasap Köprüsü ile şehrin ve Slovenya bayrağının sembolü olan Ejderhalar Köprüsü, oldukça renkli ve akşamları cıvıl cıvıl olan Ljubljana’nın kalbinin attığı Preseren ve Kongresni Meydanı, duvarları grafiti ile dolu, sokaklarında eski ayakkabıların sarkıtıldığı, vakit geçirmesi inanılmaz keyifli Trubarjeva Caddesi ve ardından 11.yüzyıl yapımı Ljubljana Kalesi’ni de dışarıdan gördükten sonra sizleri Ljubljana’nın canlı, güzel, son derece keyifli ortamı ile serbest bıraktıktan sonra otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde

02. Gün LJUBLJANA – MARİBOR – BALATON GÖLÜ - BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısının ardından Slovenya’nın Avusturya’ya komşu olduğu sınırda bulunan Slovenya’nın en önemli ulaşım, ticaret ve kültür merkezi Maribor şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından şehir turunda görülecek yerler arasında ana meydan, Fransisken Kilisesi, Eski Köprü ve eski kent görülecek yerler arasındadır. Ardından Macaristan’ın en büyük gölü olan Termal ve mineral kaynakları ile orta Avrupa’nın en büyük tatlı su gölü Balaton Gölü’ne hareket. Köpüklü mavi bir yüzeye sahip olan sahip olduğu alan ile bir denizi andıran Balaton Gölü farklı gelir seviyelerine sahip Avrupalı turistler için ideal tatil rotasıdır. Balaton Göl kıyısındaki molamızdan sonra Budapeşte ye hareket. Budapeşte’ye varışımız sonrası otobüsümüzle panoramik şehir gezimizi yaptıktan sonra otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.

03. Gün BUDAPEŞTE – ESTERGON – SZENTENDRE - BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısının ardından Budapeşte şehir turumuza başlıyoruz.; Buda ve Peşte yakalarını ilk birleştiren yapı Erzsebet Köprüsü, Tuna Nehri’nin 140 metre üzerinden şehrin geniş bir panoramasını sunan Gellert Tepesi, Budapeşte’nin en çok fotoğraflanan anıtlarından Balıkçılar Kulesi, 13.yüzyıl ortalarında inşa edilmiş şehrin sembolü St. Mathias Katedrali, şehrin en estetik köprüsü Zincirli Köprü, ülkenin bağımsızlığını ve gücünü vurgulaması için yapılan, tamamlandığında dünyanın en büyüğü olan Parlamento Binası, şehrin en canlı, hareketli ve ilginç noktası Andrassy Caddesi, mimarisi, atmosferi ve akustiği ile Avrupa’nın en iyileri arasında gösterilen Opera Binası, Buda işgali sırasında öldürülen ünlü derviş Gülbaba Türbesi, göz alıcı Macar kral heykellerinin yer aldığı Budapeşte’nin turistlerce ziyaret edilen bölgesi Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun tamamladıktan sonra Estergon’a hareket ediyoruz. Estergon’da 18. Yüzyıldan kalma Orta Avrupa’nın en büyük Katedrali’ni görüyoruz. Osmanlı ve Avusturya döneminden kalma kalenin kalıntılarını da gördükten sonra Tuna Nehri’nin diğer tarafındaki Slovakya’ya geçmek suretiyle Estergon Katedralini’nin Slovakya tarafından fotoğrafını çekmek üzere serbest zaman. Serbest zamanın ardından Macaristan’a özgü hediyelik eşyaları ve ürünleri bulabileceğiniz Szentendre Kasabası’na hareket. Bu şirin kasabada geçireceğiniz serbest zamanın ardından yeniden Budapeşte’ye dönüyoruz. Şehrin güzelliklerini tekrardan keşfetmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

04. Gün BUDAPEŞTE – BRATİSLAVA - VİYANA

Sabah kahvaltısının ardından Slovakya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Bratislava’ya hareket. Büyüleyici meydanlar, pastel sıcaklığında 18. Yüzyıl’dan kalma tarihi binalar, ortaçağdan günümüze uzanan kalenin gölgesi altındaki Arnavut kaldırımlı dar sokaklar, meşhur heykeller ve Tuna Nehri ile Bratislava gezimize başlıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde bulunan şehir gezisinde ilk durak araç trafiğine kapalı, şehrin en güzel bölgesi 'Hlavné Namestie'. 1805 istilasını hatırlatmak amacıyla yapılan ünlü Cumil heykeli, 1572 yapımı ünlü Maximillian Çeşmesi, Art-Nouveau şaheserlerinden Kutscherfeld Sarayı ve dışındaki hediyelik eşya dükkanları, tezgahlar, kafelerle dolu sokaklar ve bu sokakların açıldığı insanın içinden çıkmak istemediği şehir meydanı, bir köprüden geçerek yeni şehre ulaşılan şehrin kapısı Michael Gate, Tuna Nehri'nden 85 metre yükseklikteki görkemli kale bölgesi ve şehrin en güzel sarayı Primate görüldükten sonra sadece bir saat uzaklıktaki Viyana’ya hareket. Öğlen saatlerinde varacağımız Alman kültür coğrafyasının merkezi ve 19. Yüzyıl sonuna kadar en önemli Alman kenti olan Viyana’da yapacağımız panaromik şehir turunda görülecek yerler arasında Parlamento Binası, Sanat ve Doğa Tarihi Müzeleri, Belediye Binası, Üniversite Binası, Burg Tiyatrosu, Borsa Binası, Votivkirche ve Opera Binası bulunmaktadır. Ardından yürüyüş turumuz esnasında Schwedenplatz, Stephan Kilisesi ve Meydanı, şehrin en önemli caddelerinden Kaertnerstrasse ve yüzyıllar boyuna Avusturya’nın yönetim merkezi olan Hofburg bulunmaktadır. Serbest zamanın ardından otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde. 

05. Gün VİYANA – PRAG

Sabah kahvaltısından sonra yapılacak Prag şehir turumuzda asırlarca süren kraliyet iktidarının ihtişamlı bir hatırlatıcısı niteliğindeki, bütün kenti panoramik bir açıyla gören muhteşem manzaralı konumuyla Hradcany (Kale Bölgesi) ve Prag Kalesi, geniş ve 600 yıllık inşa çalışmasından sonra 1927 senesinde tamamlanan ürkütücü ön cephesiyle sayısız ulusal hazineyibarındıran St. Vitus Katedrali, dünyaca ünlü yazar Kafka’nın Evi (dışarıdan) etkinlik, kutlama ve gösterilere sıklıkla sahne olan Prag’ın en kalabalık ve canlı meydanlarından Wenceslas Meydanı (Vaclav Meydanı) ,her saat başı sayısız turistin ilgi odağı olan Astronomik Saat Kulesi, Prag’ı ikiye ayıran, 14.yüzyılda inşa edilmiş Vitava Nehri üzerinde heykelleri, resim ve müzik yapan sanatçıları ve sunduğu görkemli şehir manzarasıyla Karel köprüsü (Charles köprüsü), Jan Hus Anıtı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman, otele transfer. Geceleme otelimizde.

06. Gün PRAG – KARLOVY VARY - PRAG

Sabah kahvaltısının ardından Karlovy Vary hareket. Varışımızın ardından. 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın, Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Bohemya kristallerini alabileceğiniz mağazaları göreceksiniz. Serbest zamanın ardından Prag’a dönüş. Şehrin güzelliklerini tekrardan keşfetmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

07. Gün PRAG – DRESDEN - BERLİN

Sabah kahvaltısının ardından Dresden’e hareket ediyoruz. Barok binalarla süslü Almanya’nın en tarihi kentlerinden Elbe nehri kıyısındaki Dresden şehir turumuz esnasında yapımına 1707 yılında başlanan Almanya’nın Barok mimarisindeki baş yapıtı olarak kabul edilen Zwinger, tarihi dokusu, cafeleri ve mağazalarıyla Dresden’in en önemli merkezlerinden Altmarkt, Binadaki isten kararmış taşlarda 2.Dünya savaşının izlerini görebileceğiniz kadınlara ithaf edilen Frauenkirche, Rönesans döneminden kalma bu eski kraliyet sarayı Residenzschloss (Royal Palace), Almanya’nın en meşhur tiyatrolarından Semper Opera House, 102 metre uzunluğunda porselen sanatının en muhteşem örneklerinden Fürstenzug ile Dresden gezimizi tamamlayarak Berlin’ hareket ediyoruz. Akşam üstü saatlerinde Berlin’e varışımız sonrası otobüsle yapacağımız panoramik şehir turu sonrası otelimize yerleşme, serbest zaman. Geceleme otelimizde.

08. Gün BERLİN – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından Berlin şehir turuna başlıyoruz. Alman klasisizminin en güzel örneklerinden şehrin en tanınmış simgesi Brandenburg Kapısı, 2.711 adet beton bloktan oluşan Yahudi Soykırımı'nda hayatını kaybetmiş Yahudilere adanan anıt mezar Holocaust Anıtı, "Goldelse" isimli dev Victoria’sıyla Zafer Sütunu, oldukça enteresan ve etkileyici Parlamento Binası Reichstag, Berlin’in ulaşım merkezi olmasının yanı sıra tepesinde çok güzel şehir manzarası sunan TV kulesinin bulunduğu Alexanderplatz, Berlin'in en tanınmış bulvarı olan Unter den Linden ve içinde eski Almanya şansölyesi ve krallarının mezarlarının bulunduğu etkileyici Berlin’in en çok ziyaret edilen noktalarından Berliner Dom yani Berlin Katedrali. Berlin Katedrali, , modern mimarinin muhteşem örneklerin bulunduğu Postdamer Platz, Batı Berlin'in merkezi ve sayısız dükkân ve alışveriş merkezi barındıran Kurfürstendamm, Doğu ve Batı’yı ayıran en önemli kontrol noktası ve tüm soğuk savaşın geriliminin en yüksek noktada olduğu yer Checkpoint Charlie, Berlin Duvarı’nın 1316 metrelik parçası üzerinde tüm dünyadan sanatçıların, kendi tarzlarında barışı ifade özgürlüğünü, umudu, insanlığı ve savaş karşıtlığını anlattıkları 101 duvar resmi bulunduğu ast Side Gallery (Doğu Yakası Galerisi) ile şehir gezimizi tamamlıyoruz verilen serbest zaman sonrası Berlin Havalimanı’na transfer. Türk Havayolları’nın TK 1724 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:35’de İstanbul’a hareket yerel saat ile 23:45 de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul Ljubljana / Berlin – İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçakbileti.

Havalimanı Vergileri,

Alan/otel /alan transferleri ve şehirler arası transferler, 

4*otellerde toplamda 7 gece oda kahvaltı konaklamalar, 

Ljubljana-Budapeşte-Viyana-Prag -Berlin panoramik şehir turları,

Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Türkçe tur liderliği hizmeti.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 150 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.),

 Vize ücreti ve hizmet bedeli (vize detaylarını sorunuz),

Seyahat Sigorta, Poliçesi ücreti (30 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir.65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz

Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz.),

Kişisel harcamalar,

Öğle ve akşam yemekleri, 

Müze, ören yeri veya benzeri tüm girişücretleri,

Call Center