Romantik Yol Almanya- Alsace Turu Pegasus Hava Yolları İle (MUC-BSL) Münih - Sabiha Gökçen

Romantik Yol Almanya- Alsace Turu Pegasus Hava Yolları İle (MUC-BSL)

Romantik Yol Almanya- Alsace Turu Pegasus Hava Yolları İle (MUC-BSL)

1.Gün İSTANBUL – MÜNİH

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 06:30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 1019 sayılı tarifeli seferi ile saat 09.50’de Münih’e uçuş. Yerel saat ile 10:35’te varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen özel otobüsümüzle Münih şehir merkezine hareket.Varışımızın ardından panoramik şehir turu. Turumuzda Münih Saray’ı, Marienplatz, Münih belediye binası, Frauenkirche kilisesi, Asam kilisesi ve alışveriş caddesi gezilecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyecekDachau Toplama Kampı55 (Euro) turumuza katılabilirler. Dünyada kurulan ilk toplama kampı olan Dachau, Nazilerin merkez olarak adlandırdığı toplama kamplarından bir tanesiydi. 1933 yılında kurulan bu kampta yaklaşık 188 bin kişi esir düşmüş ve 45 bin kişinin vefat etmiştir. Savaş sonrası müzeye çevrilen bu kampı yapacak olduğumuz ziyaret sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 

2.Gün MÜNİH

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olanSalzburg & Hallstatt turunakatılabilirler (85 Euro). Turumuzun ilk durağı olan Salzburg şehir turumuzda antik şehir merkezi, Hohensalzburg kalesi, St. Peter’s manastırı, Salzburg katedrali, St.Peter’s kilisesi, belediye binası ve Mozart’ın doğduğu ev görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından dünyaca ünlü Hallstatt kasabasına gidiyoruz. Kartpostalları süsleyen bu masalsı kasabaya varışımızın ardından kasabayı keşfetmek için serbest zaman. Turumuzun ardından Münih’e geri dönüş. Geceleme otelimizde.

 

3.Gün MÜNİH

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olanFüssen & İnnsbruck & Neuschwansttein Şatosu turunakatılabilirler (85 Euro). Turumuzun ilk durağı olan Füssen’de şehrin merkezi olarak bilinen Altstadt, şehrin en büyülk kilisesi St. Stephen, dış duvarıyla ünlenmiş Holy Spirit Kilisesi ve şehrin uğrak noktalarından biri olan Stadtbrunnen meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Disneyland’ın ilham kaynağı olan dünyanın en güzel şatolarından biri olarak gösterilen Neuschwansttein Şato’suna hareket ediyoruz. Burada verecek olduğumuz fotoğraf molası sonrası Avusturya’ya doğru yola çıkıyoruz. İnnsbruck’a varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda antic şehir merkezi, Court Kilisesi, Altın çatılı ev, eski Adalet Sarayı, İnssbruck Katedrali ve alışveriş caddesi olarak bilinen Maria-Theresien caddesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası alışveriş için serbest zaman. Sonrasında Münih’e geri dönüş. Geceleme otelimizde.

 

4.Gün MÜNİH – WÜRZBURG

Sabah kahvaltımızın ardından Würzburg’a hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güzergah üzerinde düzenlenecek olanNürnberg ekstra turuna(35 Euro) katılabilirler. Turumuzda Nürnberg Kalesi, Hauptmarkt Anıtı, St. Lawrence Kilisesi, Frauenkirche Kilisesi, Albrecht Evi ve eski şehir merkezi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Würzburg’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Würzburg Sarayı, Marienberg Kışlası, Würzburg Katedraki, Munster Collegiate Kilisesi, St. Mary’s Şapeli ve eski Köprü görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası alışveriş için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

5.Gün WÜRZBURG

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceğiBamberg & Rothenburg od der Tauber turunakatılabilirler (75 Euro). Turumuzda ilk durağımız Bamberg'e doğru yola çıkıyoruz. 7 tepe üzerine kurulmuş, eski bir başpiskopoluk merkezi olan şehirde turumuza din adamlarının gücünü ve zenginliğini gösteren rezidansla başlıyoruz. İsli birasıyla ünlü ve dünyanın en çok bira tüketilen şehirlerinden biri olan Bamberg, Almanya'da 2.Dünya Savaşı sırasında bombalanmayan ve en az hasar gören bir kaç şehirden biridir. 'Frankonya’nın Roması' olarak adlandırılan şehirde yapacağımız turda; Almanya'nın en ilginç belediye binası Altes Rathaus, Grüner Markt görülecek en önemli noktalardan bazılarıdır. Sonraki durağımız dünyanın en iyi korunmuş Ortaçağ şehir olan Rothenburg. Tauber Nehri kıyısına kurulmuş, Romantik Yol'un başkenti ve ‘Ortaçağ'ın Mücevheri’ kabul edilen Rothenburg’da yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turunda Klingentor ve Burgtor Sur Kapıları, Belediye Binası ve şehir saati göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun sonunda Würzburg'a ve otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

 

6.Gün WÜRZBURG – STRASBOURG

Sabah kahvaltısının ardından Strasbourg’a hareket. Arzu eden misafirlerimiz güzergah üzerinde düzenlecek olanHeidelberg ekstra turuna(35 Euro) katılabilirler. Neckar Nehri'nin yanı başında kurulu bu sevimli şehirde; Almanya'nın en eski üniversitesini, Heidelberg Kalesi'ni, Heidelberg Protestan Kilisesi'ni, belediye binasın ve eski köprüyü göreceğiz. Turumuz sonrası Strasbourg’a devam ediyoruz. Avrupa Birliğinin Brüksel’den sonra en önemli ikinci şehri olan Strasbourg’ta yoğun Alman ve Fransız kültürüne tanıklık edeceğiz. Yapacağımız panoramik şehir turunda Kleber Meydanı, Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi, İnsan Hakları Mahkemesi, Rohan Sarayı, Alsaz Müzesi ve ardından Strasbourg Notre Dame Katedralini görüyoruz. Gotik mimarinin en güzel eserlerinden biri olarak kabul edilen bu Katolik Katedralinin yapımına 1015 yılında başlanıp 1439’da tamamlanmıştır. Günümüzde dünyanın en yüksek altıncı kilisesidir. Tur sonrası otelimize hareket ve geceleme otelimizde.

 

7.Gün STRASBOURG

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceğiMasalsı Alsace turunakatılabilirler (80 Euro). 2013 yılında Fransa’nın en gözde köyü seçilenEguisheimile turumuza başlıyoruz. Ünlü çeşmeleri, daracık sokakları ve ilginç evleri ile kendimizi tam bir Ortaçağ atmosferi içinde buluyoruz. Eguisheim’in çiçekleri de dillere destan... “Le Pigeonnier” adı verilen köşe evinin önünde fotoğraf çekmek bir gelenek halini almış. Eguisheim gezimizi tamamladıktan sonra 8km.lik bir yolculukla Colmar’a gidiyoruz. Varışımız ile beraber yapacağımızColmarşehir turunda, bir masal diyarı, bir film seti gibi. 13 ve 14. yüzyıllardan kalan rengarenk şirin evler, daracık sokaklar içinde geziyoruz. Bartholdi müzesi ,eski bir dominiken manastırı olan Underlinden müzesi, küçüçük dükkanları, çiçeklerle süslü balkonları fotoğraflamaya doyamıyoruz. Küçük Venedik anlamına gelen “Petite Venise” bölgesinide gördükten sonraRiquewhirkasabasına hareket ediyoruz. Alsace bölgesinin en fazla ziyaret edilen köyü olan Riquewhir 1100 kişilik nüfusu ve etrafını saran üzüm bağları ile bölgenin incisi konumunda. 1291 yılında Horbourg kontları tarafından kurulan şehir, 1324 Horbourgların gününü kaybetmesi sonucu Württenberg kontlarına satıldı. 1793 yılına kadar köy kontlara ait oldu. 17 ve 18.yy’larda şarap üretimi konusunda bölgenin en güçlüsü haline geldi. Tipik Alman mimarisi yarı ahşap pastel tonlu ve çiçekler ile süslenmiş evleri, şehrin giriş kapısından yukarı doğru hafif meyilli giden bir Arnavut kaldırımlı ana caddenin ‘’Grand Rue’’ etrafını süslüyor. Turumuz sonrası Strasbourg’a geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 

8.Gün STRASBOURG –BASEL– İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından Basel Havalimanı’na hareket. Pegasus Hava Yolları’nın PC 940 sefer sayılı uçuşu ile saat 13:00’da İstanbul’a hareket. Saat 17:55’te Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul(SAW) – Münih (MUC)/ Basel (BSL) – İstanbul(SAW) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

 

·Havalimanı vergileri

 

·3 ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar 

 

 

·Şehir konaklama vergileri

 

·Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

 

·Tüm şehirler arası transferler

 

 

·Panoramik Münih, Würzburg ve Strasbourg gezileri

 

·Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·Vize ücreti (140 Euro)

 

·Özel Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)

 

·Covid-19 sağlık sigortası

 

·Yurt dışı çıkış harcı bedeli

 

·Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar


·Ekstra turlar

 

·Müze ve ören yerleri giriş ücretleri 

Call Center