Venedik Floransa Yılbaşı Özel Turu 3 gece 4 gün (BLQ-BLQ) BOLOGNA - Sabiha Gökçen Havalimanı

Venedik Floransa Yılbaşı Özel Turu 3 gece 4 gün (BLQ-BLQ)

Venedik Floransa Yılbaşı Özel Turu 3 gece 4 gün (BLQ-BLQ)

 

29 Aralık 2023 Cuma İSTANBUL – BOLOGNA – (Verona Turu) – VENEDİK 

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan 3 saat önce gerçekleştireceğiniz bilet, bagaj teslim ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları ‘nın PC1217 sefer sayılı uçuşu ile 11:30 ’da Bologna’ya uçuş ve sonrasında yerel saat ile 12:25 ’de Bologna ‘ya varışımız ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Venedik ‘e hareket ediyoruz. Venedik bölgesindeki otelimize varışımız ve odaların alınması ardından serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Verona Turu (50 Euro) programımıza katılabilirler. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi ‘nde yer alan Verona, aynı zamanda Colosseum’dan sonra İtalya’nın en büyük ikinci amfi tiyatrosuna ev sahipliği yapaktadır. Ünlü İngiliz yazar Shakespeare’in kaleme aldığı, bugün dünyada bilinen en büyük aşk hikayesini anlatan, ünlü eseri Romeo ve Juliet’in kahramanlarının evlerini de göreceğimiz romantik Verona turumuzun ardından turumuzu tamamlayarak Venedik bölgesindeki otelimize dönüyoruz. 

 

30 Aralık 2023 Cumartesi VENEDİK – (Venedik Şaheserleri Turu) – OUTLET TURU – FLORANSA 

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından serbest zaman sunuyoruz. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Venedik Şaheserleri ve Saklı Venedik Yürüyüş Turu (65 Euro – Vapuretto ve şehir giriş ücretleri dahil) programımıza katılabilirler. Venedik‘te gerçekleştireceğimiz turumuz esnasında, taş ve mermerden inşa edilerek sütunları İstanbul’dan getirilen San Marco Meydanı, San Marco Bazilikası, ihtişam ve güç sembolü olarak tasarlanan ve kullanılan Dükler Sarayı, Saat Kulesi, Tövbe Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi gibi başlıca ikonik yapıtları görecek, ardından köprüler ile birbirine bağlanan ve dar kanallar boyu uzanan Venedik sokaklarında keyifli bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Tur bitiminde Floransa ‘ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde, Dünya moda akımına yön veren İtalya ‘nın en ünlü alışveriş merkezlerinden Outlet Center ‘da keyifli bir alışveriş için serbest zaman sunuyoruz. Sunulacak serbest zaman sonrasında Floransa bölgesindeki otelimizle transfer. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman. 

 

31 Aralık 2023 Pazar FLORANSA – (Floransa Şaheserleri ve Pisa Turu) – FLORANSA 

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman sunuyoruz. Arzu eden misafirlerimiz bu serbest zaman dahilinde ekstra düzenlenecek olan Floransa Şaheserleri ve Pisa Turu (65 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk olarak Floransa şehir merkezine hareket ediyoruz. Floransa ‘ya varışımızla birlikte şehir turumuzu düzenliyoruz. Rönesans’ın başkenti ve Pinokyo’nun memleketi Floransa’da, önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi Santa Maria Del Fiore Katedrali’ni dışarıdan göreceğiz. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Floransa gezimiz sonrasında, turumuzun ikinci durağı olan Pisa ‘ya doğru yola çıkıyoruz. Pisa’ya varışımızla birlikte gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda Pisa Kulesi, Katedral, vaftizhane ve Miracoli Meydanı gezilecek yerler arasındadır. Fotoğraf molası için sunulacak kısa serbest zaman ardından Floransa bölgesi otelimize dönüyor ve serbest zaman sunuyoruz. Arzu eden misafirlerimiz akşam ve gece saatlerinde yerel halkın arasına karışarak şehrin ışıklandırmaları ve süslemeleri eşliğinde yeni yıl kutlamalarını izleyebilirler, dileyen misafirlerimiz ise rehberimiz ile iletişime geçerek yılbaşı gecesi ekstra düzenlenecek olan Yeni Yıl Yemekli Eğlence programımıza katılabilirler. Mutlu Yıllar Dileriz. 

 

01 Ocak 2023 Pazartesi FLORANSA – BOLOGNA – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından İstanbul’a gerçekleşecek olan uçuşumuz için Bologna Havalimanı ‘na doğru hareket ediyoruz. Havalimanına varışımız ardından bagaj teslim, check-in ve pasaport kontrol işlemlerimizi tamamlayarak Pegasus Hava Yolları ‘nın PC1218 Sefer sayılı uçuşu ile 13:30’da İstanbul’a hareket ediyoruz. TSİ 18:05’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Bologna– Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti, 

Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli, 

3* şehir dışı otellerde toplam 3 gece oda & kahvaltı konaklamalar, 

Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer, 

Outlet turu

Türkçe rehberlik hizmetleri. 

TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti ve servis bedeli 

Yurt dışı çıkış harcı bedeli 

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar, 

İç hat bağlantı uçak bileti,

Öğle ve akşam yemekleri,

İsteğe bağlı müze ve ören yerleri girişleri, 

Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve 3 gece toplam 10 Euro tutarında ücretlerdir)

İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro) 

İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

 

Call Center