Yılbaşı Budva Turu Air Montenegro ile 3 Gece 4 Gün Podgorica - İstanbul

Yılbaşı Budva Turu Air Montenegro ile 3 Gece 4 Gün

1.Gün.  İstanbul - Podgorica – Budva

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde saat 14.40’da bulunma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Air Montenegro Havayolları MNE-405 sefer sayılı uçuş ile saat 17:40’ta Podgorica’ya hareket. Yerel saat ile 17.30’da Karadağ’ın Pogdorica Havalimanı’na varış. Karadağ’ın başkenti ve en büyük şehri olan Podgorica havalimanında bizi bekleyen özel aracımızla yaklaşık bir saatlik yolculuk sonrası Budva’ya varıyoruz. Muhteşem sahilleri, renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan Budva’ya varış sonrası otelimize transfer ve yerleşme. Rehberimizin vereceği saatte buluşarak yapacağımız akşam yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Dileyen misafirlerimiz Budva gece hayatının tadını birbirinden güzel restoran ve eğlence mekanlarında çıkarabilirler. Geceleme otelimizde.

2.Gün Budva  (Tivat-Porto Montenegro-Perast-Kotor)

Sabah kahvaltısının ardından serbest gün, dinlenme, alışveriş ve gezme imkanı. Sabah dileyen misafirlerimiz ile ekstra tam gün Kotor ve Fiyortlar Turu.(55 Euro) Bu turumuzda Tivat, Porto Montenegro, Kotor ve  Perast’ı göreceğiz. Önce Tivat’a hareket edecek ve zengin yapılaşmasıyla Porto Montenegro limanını gezeceğiz. Daha sonra UNESCO Dünya doğa ve tarih mirası listesinde yerini alan, beyaz taşlar ile sarılmış ve Akdeniz güneşi ile aydınlanan bölgenin turistik kenti Kotor’u,  Kotor körfezini ve tarihi kale şehrini göreceğiz. Karadağ'ın güneybatısında ve Hırvatistan'ın güneyinde, Adriyatik Denizi kıyısında Avrupa’nın Norveç’ten sonra en büyük fiyordu ve doğal bir limanı olan Kotor, dar boğazlarla birbirine bağlayan dört koydan oluşur. Koyun çevresindeki çıplak dağlar kıyıya dik bir biçimde iner. Kişisel gezi ve aktiviteleriniz için serbest zamanın ardından Kotor körfezinin küçük adaları ile ünlü şirin barok kasabası Perast’ı ziyaret edeceğiz. Akşama doğru Budva’daki otele dönüş. Dileyen misafirlerimiz Budva gece hayatının tadını birbirinden güzel restoran ve eğlence mekanlarında çıkarabilirler. Geceleme otelimizde.

3.Gün Budva  (Cetinje - Virpazar - İşkodra Gölü - Bar - Sveti Stefan)  

  Sabah kahvaltısının ardından serbest gün, dinlenme, alışveriş ve gezme imkanı. Sabah dileyen misafirlerimiz ile ekstra tam gün Montenegro turu. (Cetinje - Virpazar - İşkodra Gölü - Bar - Sveti Stefan) (55 Euro) Bu turumuzda önce Karadağ’ın eski krallık başkenti Cetinje’ye gidiyor ve buradaki tarihi Sırp Ortodoks manastırını ziyaret ediyoruz. Küçük Cetinje meydanında vereceğimiz serbest kahve molası sonrası yola devam ediyoruz. Daha sonra İşkodra gölünü göreceğimiz şirin kasaba Virpazar’ı ziyaret ediyoruz. Virpazar’da vereceğimiz bir saatlik serbest zamanda küçük teknelerle İşkodra Gölünde muhteşem bir gezinti yapabilirsiniz. Balkanların en büyük gölü olan ve 250 civarında farklı türde kuşa ev sahipliği yapan gölde Pelikanları görebilmek ise güzel bir ayrıcalık olacak. (tekne gezisi yapmak isteyen misafirlerimiz kişibaşı 15 Euro Milli Park giriş ücreti ve tekne ücreti ödeyeceklerdir) Gezimizin bir sonraki durağı Adriyatik denizi kıyısındaki tarihi ve turistik şehir Bar. Aynı zamanda Karadağ’ın ana limanı olan şehirde biz dağlık ve tarihi kısmı olan Stari Bar’ı geziyor ve  burada dışarıdan tarihi Bar kalesini ve Osmanlı’dan kalan tarihi camileri görüyoruz. Küçük ve şirin çarşısını ziyaret edip serbest öğle yemeğimizi lokal bir restoranda alıyoruz. Günün finalini olağanüstü manzarasıyla Sveti Stefan ile yapıyoruz. Uzun yıllar önce balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir otel zincirine satılması ile günümüzde restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılan muhteşem Sveti Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir yerde fotoğraf molası veriyoruz. 15. yy’da surlarla korunan bir köy olan ve 1950’lere kadar balıkçı kasabası olan Sveti Stefan Adası, 60,70 ve 80’lerde Sofia Loren, Marliyn Monroe ve Liz Taylor gibi ünlülerin uğrak yeri olmuştur. Turumuzun bitiminde Budva’ya dönüyoruz. Akşam Yılbaşı Gala Yemeği. İyi yıllar! Geceleme otelimizde.

4.Gün Budva - Podgorica - İstanbul

Sabah kahvaltısı sonra Podgorica Havalimanı’na hareket ediyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinizi ardından Air Montenegro MNE-404 sefer sayılı uçuşu ile sabah 13:10’da  İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 17:00’da İstanbul Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·Montenegro Airlines  İle İstanbul Yeni Havalimanı – Podgorica –İstanbul Yeni  Havalimanı Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri

·Havalimanı Vergileri

·Seçilen otellerde  3 Gece Oda Kahvaltı Konaklamalar

·Havalimanı / Otel / Havalimanı Arası Transferler

·Türkçe Rehberlik Hizmeti

· Şehir Vergileri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·Yurtdışı Çıkış Harç Pulu – 150 TL

·Tur Programında Belirtilmeyen Tüm Geziler

·Öğle ve Akşam Yemekleri & Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

·Covid – 19 Kapsamlı Seyahat Sağlık Sigortası

·PCR Test Ücretleri

·Kişisel Harcamalar

·Rehber ve Şoför Bahşişleri

Call Center