Yılbaşı Özel Midilli Adası Turu Tüm Geziler Ve Gala Dahil 2 Gece 3 Gün Midilli - Ayvalık Liman

Yılbaşı Özel Midilli Adası Turu Tüm Geziler Ve Gala Dahil 2 Gece 3 Gün

Yılbaşı Özel Midilli Adası Turu Tüm Geziler Ve Gala Dahil 2 Gece 3 Gün

30 Aralık 2023 Cumartesi

Ayvalık – Midilli – Agiassos 

Sabah 07:30’da Ayvalık Liman ‘da biniş kartları alınış, pasaport kontrol ve gemi biniş işlemlerimiz sonrası saat 09:00 ‘da yaklaşık 1,5 saat sürecek Midilli ‘nin güzeller güzeli limanı Mitilini ‘ye doğru yolculuğumuz başlıyor. Gemimizin açık ve kapalı alanları, yolculuk esnasında kaptanımızın bizler için seçtiği melodiler Ege denizinin maviliği ile önce Türk suları sonra Yunan sularına geçerken güzel manzaralar bizlere eşlik ediyor olacak. Planlanan varış saatimiz yerel saat 09:30’da pasaport kontrolleri sonrası ; limanda bizi bekleyen aracımıza geçiş yapıyoruz ve rehberimiz ile beraber adanın merkezi Midilli gezimize başlıyoruz. Ayios Therapondas Kilisesi, çarşı, Metropolitlik Kilisesi, Osmanlı dönemi kamu binaları, cami, hamam ve sivil mimari örneklerini görüyor ve rehberimizden bilgi alıyoruz. Devamında bizleri keyifli bir Öğle yemeği bekliyor. Yunan mutfağının lezzetleri sonrası serbest zaman. Yemek sonrası Olympos Dağı’nın yamacına kurulmuş geleneksel mimarisi ve eşsiz doğasıyla beğenileri toplamış olan kestane ağaçları ile de meşhur ve her yıl Kestane Festivali düzenlenen Agiasos’ ta ilk ziyaret edeceğimiz durağımız, özellikle Ortodokslar için önemli olan Meryem Ana’nın evi olarak nitelendirilen Panaghia Kilisesi. Kilisenin çevresinde asmaların altında bulunan kafelerde bir kahve molası veriyoruz. Sokaklarda seramik ve tahta işleri satan dükkanları dolaşabilir, köy sakinlerinin güler yüzle karşıladığı çarşıda vakit geçirebilirsiniz. Keyifli yolculuğumuz sonrası Midilli merkeze dönüyor. Otele giriş işlemleri sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile belirlenen saatte Midilli Gece programı için lobby ‘de buluşma ve yine belirlenen saatte otelimize dönüş. Konaklama 5* Elysion Hotel 

 

31 Aralık 2023 Pazar

Petra - Molıvos - Skala Skamnias – Mantamados- Midilli – Merhaba 2024 !  

Sabah kahvaltımız sonrası Petra kasabasına hareket ediyoruz. Varışımız ile yüksek kayalıklarda göreceğimiz Panagia Glykofilousa Kilisesi’ni (Tatlı Öpücüklü Meryem Ana Kilisesi) ve Türk konağını ziyaret ediyoruz. Molyvos ‘a doğru hareket ediyoruz. 1965 yılından beri Unesco koruması altında olan taş binaları ile Alaçatı ve Şirince ruhunu yansıtan Molivos ‘ta M.S. 6'ıncı yüzyılda İmparator Justinyen’in temelini attığına inanılan Molivos Kalesi ve 14. Yüzyılda Osmanlı tarafından tamamlanan kalenin başından aşağı limana doğru dar sokaklar ve küçük dükkanlar arasından limanına doğru keyifli bir keşif yürüyüşü yapıyoruz.  Vereceğimiz kahve ve alışveriş molası sonrası öğle yemeğimiz için giden herkesin bir daha gitmek üzere rotasına eklediği Skala Sikamineas ‘a doğru hareket ediyoruz.  Yaklaşık 50 dakika sürecek olan yolculuğumuz sonrası limanın köşesinde ve bir kayanın üzerindeki küçük kilisesi (Stratos Myrivilis'in “Panagia i Gorgona” (“The Mermaid Madonna”) kitabına ilham veren bir yapıdır.) ,  berrak denizi, ve güler yüzlü halkı ile karşı kıyıda Assos ‘u da görerek denize sıfır tavernaları , istiridyeli makarnası , kızartma kabağı , ve birbirinden leziz sabah sudan yeni çıkmış ve masamıza gelen deniz mahsulleri ile hafif esintili keyifli bir öğle yemeği molası alıyoruz. Verdiğimiz mola sonrası adada yeni görecek olduğumuz nokta bizi şirin bir köy olarak karşılayan Mantamados ! Ortodokslar tarafından büyük öneme sahip ve bir haç merkezi olan Taksiarhis Manastırını ziyaret ediyoruz. Baş Melek Mikail ‘e de affedilen bu manastır ‘da bugüne kadar kalpten dilenen tüm dileklerin gerçekleşmiş olduğu rivayet edilir, ancak unutmayın gerçekleşen dileğiniz sonrası manastırı teşekkür etmek için tekrar ziyaret etmelisiniz! Manastır’ın hemen yanında yer alan ağaçlar altındaki dükkânda kahvelerimizi yudumlayabilir. Bizde eski kaşara benzeyen kızartarak yiyebileceğiniz Ladotiri peyniri için alışveriş yapabilir, cevizli ballı yoğurt ve bizimkine çok benzeyen lokmalarının tadına bakarak yılın son gününü dileklerimiz, sevdiğimiz yanımızda olan dostlarımız ve yeni edindiğimiz güzel dostluklar ile son rotamız sonrası otelimize dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz. Dönüş yolumuz manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saat sürecek. Otelimize varışımız ile yılbaşı gecesi hazırlığımız için serbest zaman. Yeni Yıl Kutlaması Yılbaşı Galası için rehberimizin belirteceği saat ile lobby ‘de buluşma. Dolu dolu eğleneceğimiz Yılbaşı Taverna Gecemizde Yunan Ezgileri ile 2024 ‘e Merhaba! Diyoruz. Konaklama 5* Elysion Hotel! 

 

1 Ocak 2024 Pazartesi

Plomari – Uzo Fabrikası – Papados Köyü –Vrana Zeytinyağı Müzesi- Midilli – Ayvalık 

Yeni yılın ilk sabahı otelimizde alacağımız brunch sonrası belirlenen saatte odalarımızı boşaltıyor ve meşhur Midilli Uzosunun başkenti Plomari ‘ye doğru yola çıkıyoruz. Barbaros Hayrettin Paşa ‘nın doğduğu, Barbayyani ve Plomari Uzoları ile bilinen bu kasabada uzo fabrikalarını ziyaret ediyor ve damak tadımıza en uygun uzo’yu bulmak için tadımlarımızı gerçekleştirirken uzo ‘nun yapılışı hakkında da bilgi alıyoruz. Denize doğru inen yamaçta geleneksel mimarisi ile keyifli vakit geçireceğimiz bu güzel kasaba sonrası adanının meşhur olduğu bir diğer nokta Zeytin ve Zeytinyağı için en bilinen Papados Köyü ve Vrana Zeytinyağı Müzesini geziyoruz. Adada 13 Milyondan fazla zeytin ağacı ve yılda 50 bin ton dolayında zeytinyağı çıkarılan bir ada. Gezimiz boyunca geçtiğimiz tüm yollarda zeytinin ada hayatı için ne kadar önemli olduğunu görüyoruz.  Keyifli yolculuğumuz sonrası Midilli merkeze geliyor ve pasaport kontrol işlemleri sonrası saat 18:00 feribotumuzla Keyifli günümüzün ardından dönüş yolculuğumuz için Liman ‘a geçiyor ve yaklaşık 1,5 saat sürecek yolculuğumuz sonrası 20:30 civarı Ayvalık’a ulaşıyoruz. Bu güzel gezimizi tamamlıyor ve 2024 ‘te yeni rotalarda bir araya gelmek üzere sizler ile vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Ayvalık – Midilli – Ayvalık Arası Feribot biletleri 

5* Elysion Hotel 2 gece konaklama

Otelde alınan 2 adet sabah kahvaltısı 

2 Gece 3 Gün boyunca Fatih Fotis Avdan ile profesyonel rehberlik hizmeti

Tranfer ve ada içi ulaşım

Yunan Taverna Gecesi

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı Çıkış Harcı (150,00 TL)

Schengen Vizesi (Yeşil Pasaporta Vizesizdir) 

Ayvalık Limanda ödenmekte olan liman vergileri (50,00 TL) 

Otel Vergisi (Gecelik oda başı 4 € ‘dur) 

Gezi esnasında alınan 3 adet öğle yemeği

Gezi esnasında 1 adet akşam yemeği

Yılbaşı galasında alınan içecekler 

Program içinde belirtilmeyen tüm ekstra harcamalar

Bahşişler (Zorunlu Değildir) 

 

 

Call Center