Bakü Turu Türk Havayolları ile 3 Gece-Özel Grup BAKÜ - ISTANBUL

GUNCEL 10-13 OCAK Bakü Turu Türk Havayolları ile 3 Gece (002)

GUNCEL 10-13 OCAK Bakü Turu Türk Havayolları ile 3 Gece (002)

1.Gün

: ISTANBUL - BAKÜ  10 OCAK 2024

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 3 saat önce 06:00’da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK332 sefer sayılı uçuşu ile 08:50’de Bakü’ye uçuyoruz. Yerel saat ile 12:45’te Bakü’ye varıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik Bakü şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda Kristal Salonu, Bayrak Kale, Dönme Dolap, Venedik Parkı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize yerleşmek üzere hareket ediyoruz. Otelimize varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Gecelememiz Bakü’deki otelimizde.

2.Gün

BAKÜ 11 OCAK 2024

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak gerçekleştireceği Ataşgah & Yanar Dağ Turu’na katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Gecelememiz Bakü’deki otelimizde. 

Öğle Yemekli Ataşgah & Yanar Dağ Turu | 65 USD Kişi başı

Turumuzda Abşeron Yarımadası’nda Dünya’daki Üç Zerdüşt Tapınağı’ndan biri olan Ateşgah Mimari Kompleksi’ni ziyaret edeceğiz. Ateşi yıllardır sönmeyen bu yapı, Zerdüşt inancına göre belli başlı Hac yerlerinden biridir. Buradaki turumuzun ardından ünlü Seyyah Marco Polo’nun “Ateş Ülkesi” olarak adlandırdığı Yanardağ’ı gezeceğiz. 65 hektarlık bir alanda yer alan ve altından çıkan doğalgazın etkisiyle yüzyılardan beri yanmaya devam eden bu dağın ilginizi çekeceğinize eminiz.Öğle Yemeğimizi Yerel Restaurantta alıyoruz

3.Gün

BAKÜ 12 OCAK 2024

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Gobustan Turu’na katılabilirler. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz. Gecelememiz Bakü’deki otelimizde.

Gobustan Turu | 40 USD Kişi başı

Bakü’nün 70 km. güneyinde yer alan, Azerbaycan’ın arkeolojik eserler bakımından en zengin bölgesi olan ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Gobustan’a doğru yola çıkıyoruz. Hazar Denizi’nin yakınlarında, eski Şirvan yolu üzerinde bulunan Gobustan; açık hava müzesi olarak da adlandırılmaktadır. Burası, tüm dünyada oyma kayalıkları ve resimli taşları ile tarih öncesi Ortaçağ dönemindeki toplum yaşantısı, avcılık, hayvanlar ve bitki örtüsü hakkında önemli bilgiler vermektedir.

 

4.Gün

BAKÜ - İSTANBUL 13 OCAK 2024

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Dileyen misafirlerimiz ile Haydar Aliyev Kültür Merkezi Turunu gerçekleştirioruz.Uçuş saatimize kadar serbest zaman.  Uçuş saatimize istinaden havaalanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Havaalanına varışımıza istinaden bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK 335 sefer sayılı uçuşu ile 21:55’te  İstanbul’a uçuyoruz., yerel saatle 00:10 İstanbul’a varışımıza istinaden turumuzun sonu.

Haydar Aliyev Kültür Merkezi Turu | 35 USD Kişi başı

Azerbaycan mitolojisinde yer alan Hazar Denizi’nin yükselişini yansıtan, ünlü mimar Zaha Hadid’in konsept tasarımı Haydar Aliyev Kültür Merkezi, 3,5 yılda inşa edildi. Azerbaycan’ın en önemli yapılarından biri olarak gösterilen Haydar Aliyev Kültür Merkezi, modern, sıradışı ve futuristik mimarisi ile Azeri toplumunun geleceğe yönelik yaklaşımının da bir sembolü olarak görülmektedir.

Dahil Olan Hizmetler :

 • THY ile İstanbul-Bakü-İstanbul Gidiş Dönüş Uçak Bileti
 • 3 Gece Seçilen otel kategorisinde Konaklama
 • 3 Akşam Yemeği Otelde
 • 1 Akşam Yemekli ve Sınırsız Alkollü Gala Gecesi
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları
 • Alan Otel Alan Transferleri
 • İlk gün Türkçe Panoramik Şehir Turu

Dahil Olmayan Hizmetler :

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu                            : 150.-TL
 • Seyahat Sigortası                                         :15 EUR
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Extra turlar
 • Öğle ve akşam yemekleri
Call Center