Büyük İtalya Ekspres Turu Türk Havayolları ile 5 Gece 6 Gün (BLQ-FCO) Bologna - İstanbul

Büyük İtalya Ekspres Turu Türk Havayolları ile 5 Gece 6 Gün (BLQ-FCO)

Büyük İtalya Ekspres Turu Türk Havayolları ile 5 Gece 6 Gün (BLQ-FCO)


1. GÜN      İSTANBUL-BOLOGNA-VENEDİK

İstanbul Havaalanı Dış Hatlar gidiş terminalinde Türk Havayolları kontuarı önünde 05.30'da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardındanTK1321 tarifeli seferi ile saat 08.20’de Bologna’ya hareket.  Yerel saat ile 09:55’de Bologna’ya varış. Bizi bekleyen özel aracımızla ve rehberimiz ile beraber Venedik’e hareket ediyoruz. Varışa istinadenVenedik adasında panoramik şehir turunabaşlıyoruz. San Marco Meydanı, Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, İşkence Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi keşif duraklarımız. Dileyen misafirlerimiz ile rehberinizinekstraolarak düzenleyeceğiGondol Turu'na (25€)katılabilirler. Ayrıca Venedik’in sembolü haline gelmiş tarihi adanın tam ortasından geçen Grand Kanal`da tüm şehrin güzelliklerini ve tarihi yapılarını özel teknelerimizle yapacağımız gezimizde görebileceğinizBüyük Kanal turuna (35€)katılabilirsiniz. Turumuz sonrası otele dönüş, geceleme otelimizde.

 

2. GÜN       VENEDİK-FLORANSA (MONTECATINI) 

Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Floransa’ya varışımıza istinaden yapılacakpanoramik şehir turumuzda Floransa şehrinin tarihi sokakları ve meydanlarını fotoğraflayarak başladığımız panoramik turumuzu Piazza Della Republica (Cumhuriyet) Meydanında sonlandırıyoruz. Kısa bir molanın ardından arzu eden misafirlerimiz ile Rönesansın başkenti Unesco Dünya Mirası Floransa’yı rehberimiz eşliğinde adım adım keşfe devam ediyoruz. Öğleden sonraekstraolarak düzenlenecek olan“Medici’lerin izinde Rönesans Eserleri” turu (25€)katılma imkanı. Turumuzda detaylı olarak Floransa tarihi, Rönesans dönemine yön vermiş Floransa’lı sanatçı ve bilim adamlarının hayat hikayeleri eşliğinde bu tarihi şehrin anıt eserlerini adım adım inceleyeceğiz. Turumuz esnasında Medici Aile’sinin Floransa’da hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, Uffizi Sanat Galerisi, şehrin en eski köprüsü olan tarihi Ponte Vecchio ve Medici koridoru, 13.yy İlahi Komedya epic şiir yazarı ünlü edebiyat ustası Dante Alighieri’nin Evi,  İtalya’nın en yüksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve “Cennetin kapısı” olarak adlandırılan kapısıyla ünlü Vaftizhane ve Floransa’nın ünlü tarihi pazarları görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 

 

 

 

 

 

3. GÜN    FLORANSA (MONTECATINI) 

Sabah kahvaltının ardından serbest gün. Arzu eden misafirlerimiz ile rehberimizinekstraolarak düzenleyeceğiPisa & İtalyan Rivierası Portofino Turu (95€)için hareket ediyoruz. Bu gezimiz iki farklı ayaktan oluşuyor; İtalyan Rivierası Portofino; Şarkılara ilham olan, San Fruyttuoso keşişlerine kurulan, İtalyan Rivierası'nın incisi Portofino Kasabası'nda rengarenk bakımlı evleri ve bu evlerin altındaki lüks kafeler, barlar, dünyaca ünlü butikler ve limanlarda demirleyen lüks yatları görecek Birbirinden lüks otellerin bulunduğu Santa Margharita limanında, restoranların ve kafelerin bulunduğu sahil şeridi ve limanı koruyan Brown Kalesi ile Portofino eşsiz güzellikler içinde denize girebileceksiniz. Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlü. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek ve dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde fotoğraf çektirebilecekler. Tur sonrası otelimizde transfer ve geceleme otelimizde.

 

4. GÜN      FLORANSA (MONTECATINI)-ROMA

Sabah kahvaltının ardından Roma’ya hareket ediyoruz. Varışın ardındanpanoramik Roma şehir turu. Turumuzda şehrin en değerli hazinelerinden olan Vatikan (San Pietro), Castel San't Angelo Melekler Şatosu, antik Roma döneminden kalma Circo Massimo stadium kalıntılarını Barok Dönem’den kalma caddelerini otobüs ile panoramik olarak görüyoruz. Kolezyumda verilecek kısa bir fotograf molası sonrasında; tur bitimi otelimize transfer ve öğleden sonra serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ileekstraolarak katılacağınız Roma’da daha önce görmediğimiz ünlü meydanları göreceğimiz, sokaklarını arşınlayarak keyifli vakit geçireceğimizRoma gece turu (25€)için hareket. Geceleme otelimizde.

 

5. GÜN      ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest gün. Arzu eden misafirlerimiz ile rehberimizinekstradüzenleyeceği eşsiz bir doğaya sahip olanAlbano gölü & Nemi Roma köyleri (Çilek köyü) (35€)için hareket ediyoruz. Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge ve sürekli yaşamak isteyeceğiniz dağ çileği ile ünlü Nemi köyünü geziyoruz. Tur sonrasında otelimize transfer.Kısa bir dinlenmenin ardından dileyen misafirlerimiz ileekstra Roma Anıtları ve Vatikan (San Pietro) Turu (45€)Turumuzda Avrupa Medeniyeti ’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da şehrin en eski anıt eserlerinden antik Pantheon tapınağı ve şehrin en ünlü meydanı haline gelen barok mimarisi ve ünlü çeşmesi ile Piazza Navona , efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Katolik hristiyanlığının merkezi Papa’nın evi VATİKAN (San Pietro meydanı ve Bazilikası), Castel San't Angelo - Melekler Kalesi ve köprüsü,  görülecek yerler arasındadır. Şehri rehberiniz eşliğinde adım adım gezeceğiniz bu turumuzda, Roma’nın kadim hikayeleri ve tarihi dokusu içerisinde kaybolmaya hazır olun.  Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 

6. GÜN      ROMA-İSTANBUL

Sabah kahvaltından sonra otelden ayrılış işlemleri ve havalimanına transfer. Türk Havayolları TK1862 sefer sayılı uçağı ile saat 11:00’da İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 14.35’te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

ü   THY tarifeli Seferleri ile Istanbul (IST) – Bologna / Roma – İstanbul (IST) ekonomi sınıf uçak bileti

ü   5 gece – 6 gün; 1 Gece Venedik bölgesi (Quarto d’Altino, Spinea, Padova,Cittadella, Brenta,Treviso,Mira, Mirano, Mogliano vb.) 2 Gece Floransa Monte Catini – 2 Gece Roma (Merkeze 10 – 15 km mesafe ) olmak üzere; Oda kahvaltı, 3 ve/veya 4 yıldız otel konaklamaları.

ü   Tüm Havalimanı - Otel Transferleri

ü   Şehirler arası otobüs transferleri

ü   Panoramik Venedik, Floransa ve Roma Şehir Turları

ü   Tüm tur boyunca Türkçe Rehberlik Hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

ü   Yurtdışı çıkış harcı

ü   Vize Ücreti 

ü   Seyahat Sigortası (15€)

ü   Ekstra Turlar

ü   Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

ü   Vaporetto ücreti (15€)

ü   Şehir Vergileri (15€ tur esnasında local acente yetkilisine ödenir.

İtaya’da konaklayan turistlerin turist vergisi ödeme zorunluluğu vardır.)

ü   Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

ü   Şoför ve rehber bahşişleri (Kişi başı 5€ isteğe bağlı)

Call Center