Büyük İtalya Exspres Turu Pegasus Havayolları İle Kış Dönemi ( FCO-VCE) FCO - IST

Büyük İtalya Exspres Turu Pegasus Havayolları İle  Kış Dönemi ( FCO-VCE)

 • 1. GÜN      İSTANBUL – ROMA 
 • Sabiha Gökçen Havaalanı Dış Hatlar gidiş terminalinde Pegasus Havayolları kontuarı önünde 08.00'da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardındanPC1223 tarifeli seferi ile saat 10.50’de Roma’ya hareket.  Yerel saat ile 11:25’de Roma’ya varış. Bizi bekleyen özel aracımızla ve rehberimiz ile beraber Roma’ya hareket ediyoruz. Varışın ardından panoramik Roma şehir turu. Turumuzda şehrin en değerli hazinelerinden olan Vatikan (San Pietro), Castel San't Angelo Melekler Şatosu, antik Roma döneminden kalma Circo Massimo stadium kalıntılarını Barok Dönem’den kalma caddelerini otobüs ile panoramik olarak görüyoruz. Kolezyumda verilecek kısa bir fotograf molası sonrasında; tur bitimi otelimize transfer ve öğleden sonra serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ileekstraolarak katılacağınız Roma’da daha önce görmediğimiz ünlü meydanları göreceğimiz, sokaklarını arşınlayarak keyifli vakit geçireceğimizRoma gece turu (25€)için hareket. Geceleme otelimizde.

 

 • 2. GÜN       ROMA
 • Sabah kahvaltısının ardından serbest gün. Arzu eden misafirlerimiz ile rehberimizinekstradüzenleyeceği eşsiz bir doğaya sahip olanAlbano gölü & Nemi Roma köyleri (Çilek köyü) (35€)için hareket ediyoruz. Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge ve sürekli yaşamak isteyeceğiniz dağ çileği ile ünlü Nemi köyünü geziyoruz. Tur sonrasında otelimize transfer.Kısa bir dinlenmenin ardından dileyen misafirlerimiz ileekstra Roma Anıtları ve Vatikan (San Pietro) Turu (45€)Turumuzda Avrupa Medeniyeti ’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da şehrin en eski anıt eserlerinden antik Pantheon tapınağı ve şehrin en ünlü meydanı haline gelen barok mimarisi ve ünlü çeşmesi ile Piazza Navona , efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Katolik hristiyanlığının merkezi Papa’nın evi VATİKAN (San Pietro meydanı ve Bazilikası), Castel San't Angelo - Melekler Kalesi ve köprüsü,  görülecek yerler arasındadır. Şehri rehberiniz eşliğinde adım adım gezeceğiniz bu turumuzda, Roma’nın kadim hikayeleri ve tarihi dokusu içerisinde kaybolmaya hazır olun.  Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 

 • 3. GÜN    ROMA – FLORANSA – MONTECATINI
 • Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Floransa’ya varışımıza istinaden yapılacak panoramik şehir turumuzda Floransa şehrinin tarihi sokakları ve meydanlarını fotoğraflayarak başladığımız panoramik turumuzu Piazza Della Republica (Cumhuriyet) Meydanında sonlandırıyoruz. Kısa bir molanın ardından arzu eden misafirlerimiz ile Rönesans’ın başkenti Unesco Dünya Mirası Floransa’yı rehberimiz eşliğinde adım adım keşfe devam ediyoruz. Öğleden sonraekstraolarak düzenlenecek olan“Medici’lerin izinde Rönesans Eserleri” turu (25€)katılma imkanı. Turumuzda detaylı olarak Floransa tarihi, Rönesans dönemine yön vermiş Floransalı sanatçı ve bilim adamlarının hayat hikayeleri eşliğinde bu tarihi şehrin anıt eserlerini adım adım inceleyeceğiz. Turumuz esnasında Medici Aile’sinin Floransa’da hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, Uffizi Sanat Galerisi, şehrin en eski köprüsü olan tarihi Ponte Vecchio ve Medici koridoru, 13.yy İlahi Komedya epic şiir yazarı ünlü edebiyat ustası Dante Alighieri’nin Evi,  İtalya’nın en yüksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve “Cennetin kapısı” olarak adlandırılan kapısıyla ünlü Vaftizhane ve Floransa’nın ünlü tarihi pazarları görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 

 • 4. GÜN     FLORANSA (MONTECATINI)
 • Sabah kahvaltının ardından serbest gün. Arzu eden misafirlerimiz ile rehberimiz eşliğindeBüyük Toskana turu (95€)için hareket ediyoruz. TurumuzdaPisa - San Gimignano - Volterragörülecek yerler arasında.Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlü. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek ve dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde fotoğraf çektirebilecekler.San Gimignano(13 Kuleli Şehir) 12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen şehirde merkez olarak kabul edilen Cisterne Meydanı ziyaret ediliyor. Burada uygun fiyatlarla bol bol alışveriş yapılabilir. Volterra Her köşesi tarih kokan ortaçağ sur kenti olanVolterra, Hollywood film ve dizilerine (Game of Thrones, Twilight Zone vb.) de konu olmuştur. Geçmişi Etrüsk ve Roma’ya uzanan bu eşsiz Toskana kasabası ziyaretçilerine bir çok imkan sunar. Volterra gezimiz sırasında muhteşem Toskana Vadisi manzarası eşliğinde Ortaçağ’dan kalma dar sokaklarında ve meydanlarında yürüyeceğiz. Görülecek yerler arasında Roma Tiyatrosu, forum alanı kalıntıları, kasabanın ana meydanı olan Priori meydanı, 12. yüzyılda inşa edilen Volterra katedrali bulunmaktadır. Serbest zamanda kasabanın minik dükkanlarından peynir ve ünlü şaraplarından tadabilir, meydanda bulunan tarihi kafelerde kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Turumuz sonrası otele dönüş. Geceleme otelimizde.

 

 • 5. GÜN     FLORANSA (MONTECATINI) - VENEDİK
 • Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılarak Venedik için hareket ediyoruz. Varışa istinaden Venedik adasında panoramik şehir turuna başlıyoruz. San Marco Meydanı, Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, İşkence Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi keşif duraklarımız. Dileyen misafirlerimiz ile rehberinizinekstraolarak düzenleyeceğiGondol Turu'na (25€)katılabilirler. Ayrıca Venedik’in sembolü haline gelmiş tarihi adanın tam ortasından geçen Grand Kanal`da tüm şehrin güzelliklerini ve tarihi yapılarını özel teknelerimizle yapacağımız gezimizde görebileceğinizBüyük Kanal turuna (35€)katılabilirsiniz. Turumuz sonrası otele dönüş, geceleme otelimizde.

 

 • 6. GÜN     VENEDİK - İSTANBUL
 • Sabah kahvaltından sonra otelden ayrılış işlemleri sonrası havalimanı transfer. Pegasus Havayolları PC1236 sefer sayılı uçağı ile saat 14:35'te İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 17:50’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.
Ücrete Dahil Olan Hizmetler     PGS tarifeli Seferleri ile Istanbul (SAW) – Roma / Venedik – İstanbul (SAW) ekonomi sınıf uçak bileti

    5 gece – 6 gün; 1 Gece Venedik bölgesi (Quarto d’Altino, Spinea, Padova,Cittadella, Brenta,Treviso,Mira, Mirano, Mogliano      vb.) 2 Gece Floransa Monte Catini – 2 Gece Roma (Merkeze 10 – 15 km mesafe ) olmak üzere; Oda kahvaltı, 3 ve/veya 4          yıldız otel konaklamaları.

    Tüm Havalimanı - Otel Transferleri

    Şehirler arası otobüs transferleri

    Panoramik Venedik, Floransa ve Roma Şehir Turları

    Tüm tur boyunca Türkçe Rehberlik Hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler   Yurtdışı çıkış harcı

  Vize Ücreti

   Seyahat Sigortası

  Ekstra Turlar

  Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

   Vaporetto ücreti

   Şehir Vergileri

  İtaya’da konaklayan turistlerin turist vergisi ödeme zorunluluğu vardır.)

  Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

  Şoför ve rehber bahşişleri

Call Center