Costa Toscana ile Fransa - İspanaya - İtalya Turu 7 Gece 8 Gün Şeker Bayramı Özel Marsilya - İstanbul

Costa Toscana ile Fransa - İspanaya - İtalya Turu 7 Gece 8 Gün Şeker Bayramı Özel

Costa Toscana ile Fransa - İspanaya - İtalya Turu 7 Gece 8 Gün Şeker Bayramı Özel

01.GÜN İSTANBUL HAVALİMANI – MARSİLYA(FRANSA)

İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminali saat 04.30'da buluşmamızın ardından check-in işlemlerimizi yapıyoruz ve sonrasında Türk Hava Yollarının TK1365 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.30’de Marsilya’ya hareket ediyoruz. Marsilya’ya yerel saat ile saat 07.30 da varışımızın ardından gemimizin bulunduğu Marsilya Limanına transfer. Gemi check in işlemleri ve kabinlere yerleşmenin ardından serbest zaman.Gemimiz saat 18.00’da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide

02.GÜN BARSELONA (BARSELONA)

Gemimiz sabah 08.00’da Barselona limanına yanaşacak. Sabah kahvaltının ardından alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği tur ücretine dahil olan“Barcelona Şehir Turu” nakatılabilirler. Limandan özel aracımız ile Avrupa’nın en güzel metropollerinden biri olan Barcelona'da şehir tutumuza başlıyoruz. Şehir turumuz esnasında La Rambla Caddesi, Cristoforo Colombo Anıtı, Maremagnum Suni Limanı, Barceloneta Plajı, Olimpiyat bölgesi ve limanı, Catalunya Meydanı, Gaudi’nin evlerinin bir sokak müzesine dönüştürdüğü Paseu de Gracia caddesi ve en temel eseri Sagrada Familia göreceğimiz yerler arasında. Turumuz esnasında Montjuic tepesine çıkıp manzara fotoğrafları çekeceğiz. Alışveriş için serbest zamanın ardından gemimize geri döneceğiz.Gemimiz akşam 18.00’ de limandan ayrılacaktır.Akşam yemeği ve geceleme gemide.

03.GÜN DENİZDE SEYİR

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

04.GÜN CAGLIARI

 

Gemimiz sabah saat 07.00’de Cagliari limanına yanaşacak.Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Sardinya`nın başkenti Cagliari, tarih boyunca Fenikeliler, Kartacalılar ve Romalılar tarafından işgal edilmiş. Fenike şehri Nora`nın kalıntıları Cagliari`nin güneybatısına kadar uzanıyor. Tarihi Citadella dei Musei`de anlatılan Cagliari`nin sıkışık eski merkezine Kuzey Afrika havası hakim. Burada misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği tur ücretine dahil olan“Cagliari Şehir Turu”na katılabilirler. Yarım günlük bu gezimizde otobüsle ve yürüyerek şehrin merkezindeki önemli yapıları görüp kısa bir alışveriş molası yapıyoruz. Otobüsümüze binip şehrin en önemli dini yapılarından Bonaria Basilica’da kısa bir mola veriyoruz. Daha sonraki durağımız olan Monte Urpino ise panaromik olarak şehrin ve kendilerine yuva olarak bu toprakları seçen pembe flamingoların fotoğraflarının çekilebildiği hoş bir noktadır. Tur sonrası gemimize dönüş.Geminin hareketi saat 16.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

 

05.GÜN NAPOLİ

 

Gemimiz saat 10.00’de Napoli limanına yanaşacaktır.Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği tur diyatına dahil olan“Napoli Turu” ‘na katılabilirler.Campanya Bölgesi’nin ünlü limanı Napoli, eski çağların hiçbir zaman tamamen ortadan kaybolmamış birkaç Avrupa şehrinden biridir. Yunanlıların kurduğu, Romalıların geliştirip genişlettiği kent, geçen yüzyıllar içinde yabancı işgalciler için en kıymetli hazine olmuştur. Böylesi geçmişin günümüze uzantısı ise; gürültülü, suç oranı yüksek, biraz pasaklı, biraz karmaşık ama görülmeye değer bir metropoldür. Tur sonrası gemimize geri dönüyoruz.Geminin hareketi saat 20.00.Akşam yemeği ve geceleme gemide.

 

06.GÜN CIVITAVECCHIA / ROMA

 

Gemimiz saat 08.00’da Civitavecchia limanına yanaşacaktır.Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Merkezi İtalya'da Lazio Bölgesi'nde, Roma ili'ne bağlı ve Roma şehrinin merkezinin 80 km batı-kuzey-batısından bulunan bir kent ve bir komün. Şehrin ismi Latince "eski şehir" anlamına gelir. Burada misafirlerimiz tur ücretine dahil olan rehberlerinin düzenleyeceği“Roma Şehir Turu”na katılabilirler. Ölümsüz şehir Roma, engebeli bir bölgede bulunan 7 tepe üzerine kurulu. Bal renkli çeşmelerin şehri ya da Augustus tarafından yaratılan mermerler şehri olarak adlandırılan şehir, efsanelere göre M.Ö. 753 yılında Romulus (Romolo) tarafından kurulmuş. Tiber (Tevere) Irmağı üzerinde ve Tiren Denizi'ne yaklaşık 25 km uzaklıkta bulunan Roma, hiç şüphesiz, dünyanın hakkında en fazla yazılar yazılan, resimlerle güzellikleri sergilenen ve en fazla övülen şehirlerinden bir tanesi. Batı uygarlığının beşiği ve Katolik dininin kalbi olan Roma, bugün İtalya’nın siyasi, idari ve kültürel hayatının merkezidir. Tam gün sürecek olan bu turumuzda Civitavecchia Limanın da bizi bekleyecek olan otobüsümüzle 1 saat 15 dakikalık bir yolculuktan sonra varacağımız Roma’da otobüsümüzle panoramik bir tur yapıyoruz. Görülecek yerler arasında;Castel Sant’Angelo, Tiber Nehri, Borghese Parkı, Via Veneto, Popolo Meydanı, Republica Meydanı, Via Nazionale, Marcello Tiyatrosu, Circo Massimo, Forum alanlarıbulunmakta. Daha sonra Roma’nın ünlü meydanlarını yürüyerek keşfediyoruz. Görülecek yerler arasında;Pantheon Meydanı, Navona Meydanı, Aşk Çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri’nde turumuzu bitirip alışveriş molası veriyoruz. Akşam otobüsümüzle buluşup gemimize dönüyoruz.

NOT. Katılmak isteyenler, meydanlara otobüs giremeyeceği için meydanlar arasında yürüyüşler yapılacağını göz önünde bulundurmalıdırlar. San Pietro Bazilikası’na girmek için en az 2 saat kuyruk bekleneceğinde programda yer almamaktadır. Arzu edenler serbest zamanlarında gidebilirler. Kadınların omuzlarının ve dizkapağı altına kadar bacaklarının, bayların ise omuzlarının ve ayak bileklerine kadar bacaklarının kapalı olması şarttır.Gemininhareket saati 19.00.Akşam yemeği ve geceleme gemide.

 

07.GÜN CENOVA/PORTOFİNO

 

Gemimiz sabah saat 08.30’da Savona limanına yanaşacak.Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Liguria Bölgesi’nin başkenti Cenova, şu andaki popülerliğinden çok daha fazlasını hakediyor kuşkusuz. Kent, pesto sosun ve Kristof Kolomb’un doğum yeri, ayrıca İtalyan futbolunun arkasındaki itici güç. Şehir çok zengin sanat, müzik, gastronomi, mimari ve tarihsel özellikleri sayesinde 2004 yılında Avrupa Kültür Başkenti olmuş. Burada misafirlerimiz tur ücretine dahil olan rehberlerinin düzenleyeceği“Cenova Şehir Turu”‘na katılabilirler. Cenevizlerden kalma bu tarihi şehir sizleri çok şaşırtacak. Muhteşem konaklar, sokaklar, meydanlar ve tarihi mekânlar içinde gezdikten sonra alışveriş için vaktimiz olacak. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimiz akşam 18.00’de limandan ayrılacak.Akşam yemeği ve geceleme gemide.

 

08.GÜN MARSİLYA – İSTANBUL HAVALİMANI

 

Gemimiz saat 09.00’da Marsilya limanına yanaşacak.Sabah kahvaltı serbest zaman. Serbest zaman sonrası rehberimiz ile buluşarak gemiden ayrılıyoruz ve havalimanına hareket.Check-in işlemlerimizin ardından Türk Hava Yollarının TK1368 sefer sayılı uçağı ile saat 19.20’de İstanbul'a hareket ediyoruz.Yerel saat ile 23.30’da İstanbul Havalimanı’na varış.Turumuzun sonu.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları ile İstanbul Havalimanı – Marsilya – İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçuşlar.

COSTA TOSCANA gemisinde tercih edilen kabin kategorisinde 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama.

Havalimanı ve Liman vergileri.

Havalimanı – Liman – Havalimanı transferleri.

      Barselona, Cagliari, Napoli, Roma, Cenova turları.

Tecrübeli Türkçe Tur Liderliği Hizmeti.

Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.

Gemideki eğlence ve şovlar.

Fitness & Spor salonu kullanımı.

Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır).

Seyahat güvence paketi (İptali kapsamaktadır.) (35€). 70 yaş ve üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır.
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Servis ücretleri. Günlük kişi başı yaklaşık 11€ gemide ödenir.

Sağlık hizmetleri. / Kişisel Harcamalar.

Gemideki tüm içecekler.

İç hat bağlantı uçuşları.

Gerekli vize ücreti.

Yurtdışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
Call Center