İtalya Turu Türk Havayolları İle 5 Gece 6 Gün (MXP-NAP) Milano - İstanbul Havalimanı

İtalya Turu Türk Havayolları İle 5 Gece 6 Gün (MXP-NAP)

İtalya Turu Türk Havayolları İle 5 Gece 6 Gün (MXP-NAP)

 


1.GÜN | İSTANBUL – MİLANO

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile Milano’ya hareket. Varışımızın ardından havalimanından ayrılıyor ve panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Milano şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda Sforza Kalesi, Dante Caddesi, Doumo Katedrali, Vittoria Emmanuele II. Galerisi, Da Vinci Anıtı, La Scala Operası başlıca göreceğimiz yerler arasında. Şehir turu sonrası alışveriş için serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanma ve otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama.

2.GÜN | MİLANO – LUGANO – COMO – VENEDİK 

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Venedik’e hareket. Rotamızı ilk olarak İsviçre’nin Logano Kasabasına çeviriyoruz. Alpler'in eteklerinde bulunan İsviçre’nin en şık ve varlıklı göl kasabalarından bir tanesi olan Lugano’ya varış. Lugano Gölü'nü panoramik olarak görüyor, çikolata alışverişi ve fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Ardından İtalya’nın en ünlü gölü olan Como Gölünü ziyaret ediyoruz. Alplerin eteklerine sıkışmış sakin ince ve uzun bir göl olan Como Gölü buzul erozyonları sonucunda şekillenmiştir. Como gölünde yapacağımız tekne turumuz sonrası Venedik’e hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama.

 (Venedik konaklaması Vicenza, Mestre, Treviso, Padova, Lido de Jesolo bölgelerinde gerçekleşecektir.)

3.GÜN | VENEDİK – PISA – MONTECATINI  

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Vaporetto’ya (Küçük vapur-yolcu teknesi) biniyor ve yaklaşık 20-25 dakikalık keyifli bir yolculuk yapıyoruz. Yolculuk esnasında rehberimiz Venedik adaları ve binalar ile ilgili detaylı bilgileri bizlerle paylaşıyor olacak. Venedik'e vardıktan sonra yeni hapishane binası, Campanille, Dandola Sarayı, eski hapishane, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, San Marco Meydanı ve Bazilika’sını gördükten sonra arzu eden misafirlerimizle Venedik'e has gondollarla kanal turu yapıyoruz. (Gondol Turu Ekstra Kişibaşı 30 € - 5 Kişiliktir). (Dilerseniz özel olarak 1 Gondolu 150€’ya kiralayabilirsiniz) Gezimizin ardından alışveriş ve fotoğraf çekimi için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma ve tekrar Vaporetto ile anakaraya dönüş. Ardından Pisa şehrine hareket ediyoruz. Pisa’da şehrin gücünün ve zenginliğinin sembolü olarak yapılan Pisa Kulesi’nin yanı sıra Pisa Katedrali, Avrupa'nın en görkemli vaftizhanesini ve de Mucizeler Meydanı gördükten sonra Montecatini’te devam ediyoruz. Varışımıza istinaden otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama.

4.GÜN | MONTECATINI – FLORANSA – ST. GIMIGNANO – ROMA  

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası ilk durağımız Floransa. Floransa’ya varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda Duomo, Uffizi Sarayı, Çan Kulesi, Vaftizhane, Signoria Meydanı ve Rönesans dönemi heykelleri göreceğimiz heybetli yapılar arasındadır. Şehir turu sonrası St. Gimignano’ya hareket ediyoruz. St.Gimignano 12 ve 13. yüzyıllarda yapılmış olan kuleleri ile Orta Çağ’ın Manhattan’ı olarak adlandırılmaktadır. Etrafı surlarla çevrili ve çok iyi korunmuş olan bu şehri gezerken kendinizi Orta Çağ gezgini gibi hissedeceksiniz. St. Gimignano turumuzun ardından Roma’ya devam ediyoruz. Yol üzerinde bir outlet de mola veriyoruz. Roma’ya varışımızın ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama.

5.GÜN | ROMA  

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası panoramik Roma şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Hristiyanlık dininin Katolik mezhebinin yönetim merkezi ve bağımsız bir devlet olan Vatikan. Varışımıza müteakip Aziz Petrus Bazilikasının dışarıdan görülmesi. Ardından St. Pietro klişesini ziyaret ediyoruz. Kilise ziyaretimiz sonrası antik Romalıların Caput Mondi (Dünyanın Başkenti) diye nitelendirdiği bu muazzam şehri gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız olan Roma anıtsal mimarisinin en görkemli eserlerinden biri olan Kolezyum’u dışarıdan panoramik olarak görüyoruz. MS.80 yılında açılışı yapılan ve MS.6.yy da atıl hale gelen bu eşsiz yapıyı gördükten sonra aracımıza binip Roma'nın birbirinden özel noktalarını ve eserlerini görmeye başlıyoruz. Circus Maximus’u gördükten sonra aracımızdan inip önce İspanyol Merdivenleri' ni (Piazza di Spagna) daha sonra Aşk Çeşmesini (Fontana di Trevi) ziyaret ediyoruz. Verilecek serbest zamanın ardından önce dünya mimarlık tarihinin en önemli yapılarından biri olan Panteon'u sonrada şehrin en keyifli meydanlarından biri olan Navona Meydanını (Piazza Navona) gördükten sonra akşam yemeği ve konaklama.

6.GÜN | ROMA – NAPOLİ – İSTANBUL   

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası dünyada eşi benzeri bulunmayan bir antik kent olan Pompei’ye uğruyoruz. Hayatın bir anda, ansızın durduğu bu muazzam antik kent ziyaretçilerini adeta yaşadıkları zamandan çekip hikâyesiyle ve yapılarıyla gezimizin belki de en etkileyici ve en can alıcı noktası olacak. Pompei gezimizin ardından gerçekleştireceğimiz panoramik Napoli şehir turumuzda 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Napoli havalimanına transfer. Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ve turumuzun sonu.


Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 İstanbul – Milano / Napoli – İstanbul Ekonomi Sınıfı uçak bileti

 Programda belirtilen gezi ve ziyaretler

 Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri

 4* otellerde 5 Gece oda kahvaltı (continental kahvaltı) konaklama

 Otellerde veya Restoranlarda alınacak akşam yemeği (5 Adet)

 Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti

 Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

 Yerel rehber hizmeti

 Vaporetto ücreti

 Como Gölü tekne turu

 Şehirlerde bulunan check point ücretleri

 Şehirlerde bulunan şehir konaklama vergileri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 Şahsi harcamalar

 Öğle yemekleri

 Otel ekstraları

 Yurtdışı çıkış harcı

 Vize Ücreti

 Seyahat sağlık sigortası

 Gondol Ücreti

 Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler

 Ücrete Dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

 Rehber ve kaptan bahşişleri

Call Center