Kızıldeniz Sharm ve Kahire Turu 7 Gece 8 Gün Sharm el Sheikh - İstanbul Havalimanı

Kızıldeniz Sharm ve Kahire Turu 7 Gece 8 Gün

Kızıldeniz Sharm ve Kahire Turu 7 Gece 8 Gün

1.Gün (Pazar): İstanbul – Sharm el Sheikh 

09:00 İstanbul Havalimanı’nda buluşma. Tailwind Havayolları’na ait TWI 7351 sefer sayılı özel uçuşumuz ile saat 12:00’te Mısır’ın Sinai Yarımadası’nda yer alan UNESCO’nun barış ve güzellik açısından dünyanın en iyi şehri olarak seçilen Şarm el Şeyh’e doğru yola çıkıyoruz. Saat 13:50’te varış. Gerekli işlemlerin ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Burada; Barış Anıtı, Eski Şehir Merkezi, El Sahaba Camii, Naama Bay ve Soho Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Cam Dipli Tekne Turuna katılabilirler. Turumuzun bitimi ile otele transfer ve odalara yerleşme. Odalara giriş saati 14:00'dır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.Gün (Pazartesi): Sharm el Sheikh

Kahvaltı ve akşam yemeği otelde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek, zengin mercan resiflerini yakından gözlemleyebileceğiniz ve masmavi Kızıldeniz’de doyasıya yüzebileceğiniz Tam Günlük Öğle Yemekli Ras Mohammed Tekne ve Al Farsha Cafe’de Gün Batımı Turuna katılabilirler. Konaklama otelimizde.  

 

3.Gün (Salı): Sharm el Sheikh

Kahvaltı ve akşam yemeği otelde. Gününüz serbest. Rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek ve deniz, çöl, aktivite gibi birçok deneyimler yaşayacağınız Tam Günlük Öğle Yemekli Dahab Turuna katılabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

 

4.Gün (Çarşamba): Sharm el Sheikh

Kahvaltı ve akşam yemeği otelde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Çölde ATV-Buggy-Motosafari ve/veya Çölde Akşam Yemekli Bedevi Gecesi Turuna katılabilir. Konaklama otelimizde.

 

5.Gün (Perşembe): Sharm el Sheikh – Kahire 

Kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra odalarımızı boşaltıyoruz ve dünyanın en eski uygarlıklarına ev sahipliği yapmış, İslamiyet’in, Museviliğin ve Hristiyanlığın birleştiği Mısır başkenti Kahire’ye doğru 520 km’lik yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turumuzda; Sedat Anıtı ve Meçhul Asker Mezarı, Tahrir Meydanı ve Baron Sarayı Nil nehri boyunca uzanan şehir merkezi göreceğimiz yerlerden sadece birkaç tanesi. Şehir turumuzun bitişi ile birlikte odalarımıza yerleşmek üzere otelimize gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Piramitler & Sfenks Işık ve Ses Gösterisi turuna katılabilirler. Konaklama otelimizde.

 

6.Gün (Cuma): Kahire

Kahvaltı otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Dünyanın 7 Harikasından günümüze kadar ulaşan tek eser olması ile bilinen Keops Piramidini de görüp, harika fotoğraflar çekilebileceğiniz Tam Günlük Öğle Yemekli Piramitler& Mısır Müzesi& Khan el Khalil-i Çarşısı Turuna ve/veya unutulmaz bir akşam geçirebileceğiniz Akşam Yemekli ve Şovlu Nil’de Tekne Turuna katılabilir. Konaklama otelimizde

 

7.Gün (Cumartesi): Kahire

Kahvaltı otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli İskenderiye Turuna veya Tam Günlük Öğle Yemekli Üç Dinin Merkezi ve Eski Kahire veya Tam Günlük Öğle Yemekli Sakkara Piramitleri Turuna katılabilirler. Konaklama otelimizde.

 

8.Gün (Pazar): Kahire-İstanbul

Kahvaltımızı otelde aldıktan sonra odalarımızı boşaltıyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte havalimanına transfer. Gerekli işlemlerin ardından, Saat 13:20’te Tailwind Havayolları’na ait TWI 7452 sefer sayılı özel uçuşumuz ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 16:45’da İstanbul’a varış ve gezimizin sonu. Bir başka gezimizde buluşmak üzere…

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Tailwind Havayolları ile İstanbul Hv./Sharm el Sheikh-Kahire/İstanbul Hv. Hatlarında ekonomi sınıfı uçak bileti

Havalimanı vergileri, uçuş sigortaları

Şarm el Şeyh’de 4 gece, Kahire’de 3 gece olmak üzere toplamda 7 gece seçeceğiniz otel kategorisinde oda-kahvaltı konaklama

Sharm el Sheikh’te otelde alacağınız 4 akşam yemeği

Sharm el Sheikh’te yapılacak Panoramik Şehir Turu

Kahire’de yapılacak Panoramik Şehir Turu

Özel otobüsümüzle yapılacak Sharm el Sheikh – Kahire arası transfer

Programda açıkça belirtilmiş tüm havalimanı/otel/havalimanı transferleri

Mısır deneyimi olan profesyonel Türkçe rehber

Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı Çıkış Harcı

Vize Hizmeti (40 USD – Bu hizmet kapsamında vizeleriniz İstanbul Havalimanı'nda pasaportlarınıza yapıştırılıp Mısır'a varışınızda pasaport polisi öncesi görevlimiz tarafından karşılanıp, özel polis kontuarına yönlendirilirsiniz. Bu şekilde işlemleriniz hızlandırılmaktadır. Bu hizmetimizden yararlanmak istemezseniz Mısır'a varışınızda 25 USD karşılığında vizenizi kendiniz temin edebilirsiniz. Ancak zaman zaman kalabalık sebebi ile işlemler çok uzamaktadır.) (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir)

Yerel Hizmet Bedelleri (50 USD-Mısır’a varışta nakit olarak toplanır)

Bahşişler

Ekstra turlar

Dahil olduğu belirtilen yemeklerdeki içecekler.

Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.

Seyahat Güvence Paketi.

Bu turumuzda Şarm el Şeyh – Kahire arasında otobüs yolculuğu bulunmaktadır. Dileyen misafirlerimiz bu yolculuğu uçak ile yapabilir.

Yetişkin/Çocuk (2 – 12 Yaş) : 150 USD

Bebek (0 – 2)  : 50 USD 

 

Call Center