MSC Euribia ile Norveç Fiyortları - Ekstra Turlar ve Çevre Gezileri Dahil - 20/08 Kopenhag - İstanbul

MSC Euribia ile Norveç Fiyortları - Ekstra Turlar ve Çevre Gezileri Dahil - 20/08

TUR ROTASI

TARİH

LİMAN

ÜLKE

VARIŞ

KALKIŞ

20.08.2023

KOPENHAG

DANİMARKA

-

17:00

21.08.2023

DENİZDE SEYİR

-

-

-

22.08.2023

HELLESYLT

NORVEÇ

07:00

19:00

23.08.2023

ALESUND

NORVEÇ

07:00

17:00

24.08.2023

OLDEN

NORVEÇ

08:00

16:00

25.08.2023

DENİZDE SEYİR

-

-

-

26.08.2023

KIEL

ALMANYA

09:00

18:00

27.08.2023

KOPENHAG

DANİMARKA

07:00

-

 

 

MSC EURIBIA İLE NORVEÇ FİYORTLARI TUR PROGRAMI

01.GÜN SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI - KOPENHAG

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar terminali saat 05.30’da buluşmamızın akabinde check-in işlemlerimizi yapıyoruz ve ardından TK7874 sefer sayılı uçak ile saat 08.40’da Kopenhag’a hareket ediyoruz. Kopenhag’a yerel saat ile saat 10.55’de varışımızın ardından Kopenhag limanında bulunan gemimize transfer. Gemi check in işlemleri sonrası kabinlere yerleşmemizin ardından serbest zaman. Gemimiz akşam 17.00’de limandan hareket edecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

02.GÜN DENİZDE SEYİR

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

03. GÜN HELLESYLT

Gemimiz saat 08.00’da Hellesylt limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma sonrasında Hellesylt & Geiranger Turu için hareket. Özel aracımız ile yapacağımız bugün ki turumuzda Storfjord’un sonundaki çataldaki iki büyüleyici köyü ziyaret ederek başlıyoruz. Sonrasında bir zamanların kuzeydeki posta limanları, bugünün karadan ulaşımın zorluğu açısından, senelik ortalama 180 gemi liman ziyaretiyle, Norveç turizminin kuzeydeki gözde cruise limanı olan Hellesylt Şelalesini selamlayarak başlıyoruz.

Öncelikle Hellyslyt fiyordunu göreceğimiz manzara noktasına gidiyor ve oradan fiyordu fotoğrafladıktan sonra

yolumuza koyuluyoruz. Hamile taşı ve 1800’lerden kalan taş köprü ilk durağımız. Ardından Avrupa’nın en derin gölü olan Hornindal gölüne gidiyor ve orada mola veriyoruz. Tekrar yola çıktıktan sonraki durağımız bölgenin en hareketli şehirlerinden biri olan Stryn. Kraliyet ailesinin özellikle balık tutmak için geldiği Stryn’de taş köprüyü gördükten sonra alışverişleriniz ve kahve/ yemek için serbest zaman tanınacaktır. Ardından Djupvatnet Gölü eteklerinde vereceğimiz molanın ardından 1476 m yükseklikteki Dalsnibba dağından hava güzel ise  terasından göreceğiniz manzara ile büyüleneceksiniz.  Daha sonra ise Flydal seyir platformunda duracak ve bu sefer Geiranger fiyordunu fotoğraflayacağız . Turumuzun son etabında 180 derece açılı 10 virajlı yoldan inerek gemimizin demirlediği limana varacağız. Geminin hareket saat 19.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

04.GÜN ALESUND

Gemimiz sabah saat 07.00'de Alesund limanına yanaşacak. Norveç'in Batı Fiyort bölgesinin tepesinde kurulmuş, tablo güzelliğinde Alesund, arka planında Sunnmøre Dağları'yla birkaç adaya yayılan ve Atlantik'e doğru uzanmaktadır. 20. yüzyılın başlarında yangın kasabanın çoğunu yakmış olsa da, Alesund tam bir Art Nouveau (Jugendstil) asaletiyle yeniden inşa edilmiştir. Düzenleyeceğimiz "Trollstigen ve Alesund Turu" na başlıyoruz. Buluşma noktasından otobüs sizi Ålesund'un dışındaki güzel bölgeden trollerin diyarına götürecektir.

Møre og Romsdal'ın bu bölümü özellikle mobilya endüstrisi ile tanınır. Sjøholt'tan Storfjord boyunca uzanan yol sizi Stordal ve onun Gül Kilisesi (1789'da inşa edilmiştir) üzerinden lezzetli çilekleriyle ünlü Valldal'a götürecektir.

Bir sonraki durak, 5 m'lik dar ve 20-25 m'lik derin bir vadi olan nefes kesici güzellikteki Gudbrandsjuvet'te olacak. Geçidin bir tarafından diğerine bir köprünün üzerinden yürüyebilirsiniz. Buradan otobüs, Ulusal Park Reinheimen'den Trollstigen platosuna gidecek. Troll Yolu'nun (Trollstigen), Kral, Kraliçe ve Piskopos dağlarının ve ayrıca şelale Stigfossen'in muhteşem manzarasının keyfini çıkarın. Trol Yolu'ndan aşağı inerken, sürücü otobüsü 11 keskin virajdan güvenle sürecek. Trol Yolu'nun alt kısmında, Stigfossen'in en iyi fotoğraflarını çekebileceğiniz ekstra bir fotoğraf durağı olacak.

Sırada, Avrupa'nın en yüksek dikey kaya yüzü olan Troll Duvarı / Trollveggen ziyareti var. Bu duraktan sonra Ålesund'a geri dönme zamanı.   Ardından Alesund’a dönecek ve Alesund panoramik şehir turunu yapacağız. Gemimize dönüş.   Gemimiz akşam 17.00'da Alesund limanından ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

05.GÜN OLDEN

Sabah saat 08.00’da Olden limanına varış. Mavi buzullardan, görkemli dağlara, verimli vadilerden, derin göllere, vahşi Kuzey Denizi`nin kıyıya acımasızca çarptığı yere kadar. Yaz kayağına gidebilir ve aynı gün beyaz kumlu plajlarda güneşin altında dolaşıp temiz deniz havası alabilirsiniz. Ya da belki kültürel tarihini keşfedeceğiniz mükemmel bir noktadasınız... Avrupa anakarasına açılan en büyük buzul karası. Barışçıl vadiler ve derli toplu çiftlikler, pırıl pırıl buzullarla köpüren şelaleler ve yüksek dağlarla çevrili, doğal güzellikleri ile ülke içinde önemli bir turistik merkez. Turumuzun ardından

“ Olden Kasabası & Briksdal Buzulu Turu” gerçekleştirilecektir. Turumuzda otobüsümüzle Olden kasabasından ayrılarak küçük kırmızı kiliseyi görüp Floen ve Olden gölleri manzaraları eşliğinde Rustoen üzerinden Briksdal’a varıyoruz. Buradan yaklaşık 40 dakika sürecek bir yürüyüş mesafesinde olan meşhur Briksdal buzuluna gideceğiz. Burada şelaleler ve muhteşem bir dağ manzarası sizleri bekliyor. Ayrıca buzul gölü ve Briksdal buzulunda muhteşem kareler yakalama imkânı bulacaksınız.

 

 

 

06.GÜN DENİZDE SEYİR

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

07. GÜN KIEL / HAMBURG

Gemimiz sabah saat 09.00’da Kiel limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrasu düzenleyeceğimiz “Hamburg ve Kiel Şehir Turu. Almanya'nın kuzeyinde, Kuzey Denizi ve Baltık denizini birbirinden ayıran Jutland Yarımadası'nın güney ucunda yer alan Hamburg, Elbe, Alster ve Bille Nehirlerinin kesişim noktasında bulunur.Kent merkezi, Binnenalster ve Aussenalster Gölleri etrafında kurulmuştur. Kent, su kanallarını birbirine bağlayan 2.302 adet köprüye sahiptir. Kuzey Denizi'nden içeriye doğru uzanan Hamburg Limanı, Avrupa'nın 2. büyük limanıdır. En önemli uluslararası ticaret merkezlerinden biridir.

Şehrin içinde bir çok park bulunan Hamburg dünyanın ilk beşe giren “Yeşil Şehir” lerinden birisidir. Turumuzda Hamburg Filarmoni Konser Binası, Kuzey Almanya’da bulunan en ünlü kiliselerden olan St. Michaelis Kilisesi, Binnen ve Aussenalster gölleri, Elbe nehri, Kırmızı Işıklar caddesi olarak da bilinen St Pauli,  Reeperbahn, Balık Pazarı, Liman bölgesi, ve  en ilgi çekici noktalardan biri muhteşem bir mimariye sahip olan Belediye Binası görülecektir.

Alışveriş ve yemek için verilecek serbest zamandan sonra Kei’e dönüş. Kiel’de yine verilecek serbest zamanda şehrin ana merkezini gezecek ve daha sonra gemimize döneceğiz.  Gemimizin hareketi saat 18.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

08. GÜN KOPENHAG  - SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI

Gemimiz saat 07.00’de Kopenhag limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltımızın ardından gemi çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve bizi bekleyen aracımız ile Kopenhag Havalimanı’na hareket ediyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Anadolujet Hava Yolları ile Sabiha Gökçen Havalimanı -  Kopenhag – Sabiha Gökçen Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçuşlar.

MSC EURIBIA gemisinde tercih edilen kabin kategorisinde 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama.

Havalimanı ve Liman vergileri.

Havalimanı – Liman – Havalimanı transferleri.

Tecrübeli Türkçe Tur Liderliği Hizmeti.(Grup kişi sayısı gözetmeksizin)

Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.

Programda belirtilen tüm ekstra turlar.

Gemideki eğlence ve şovlar.

Fitness & Spor salonu kullanımı.

Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır).

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Servis ücretleri. Günlük kişi başı 10€ gemide ödenir.

Sağlık hizmetleri. / Kişisel Harcamalar.

Gemideki tüm içecekler.

İç hat bağlantı uçuşları.

Gerekli vize ücreti.

Yurtdışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz).

İPTAL İADE ŞARTLARI

* TOPLAM TUTAR ÜZERİNDEN HESAPLANMAKTADIR*

       Rezervasyon itibari ile; 180 gün kalaya kadar kişi başı %10 / 179-150 gün %15/ 149-120 gün %25 / 119-90 gün %30 / 89-60 gün %50 / 59-45 gün %60 / 44-30 gün %75 / 29-10 Gün %90 / 9 günden az %100

Call Center