Rönesansın İzinde Büyük İtalya Turu THY ile Kurban Bayramı Özel LJUBLJANA - İstanbul Yeni Havalimanı

Rönesansın İzinde Büyük İtalya Turu THY ile Kurban Bayramı Özel

Rönesansın İzinde Büyük İtalya Turu THY ile Kurban Bayramı Özel

1.Gün İSTANBUL – LJUBLJANA – VENEDİK

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 03:40’da buluşma. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1061 sayılı uçuşu ile saat 06:55’de Ljubljana’ya hareket. Yerel saat ile 08:05’de şehre varış. Varışımıza istinaden panoramik şehir turumuz başlıyor. Şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında Ljubljana Nehri, Parlamento binası, Ljubljana Üniversitesi, Eskimeydan ve St.Nicholas Katedrali bulunmaktadır. Turumuz sonrası Venedik’e hareket. Tronchetto meydanına varışın ardından kısa vapur yolculuğu ile San Marco Meydanı’na varış ve panoramik şehir turu. Şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Murano-Burano Adaları turuna katılabilirler.  (35 EUR) Cam işleme sanatında ustalığını koruyan Murano adasında, cam işleme tekniklerini gördükten sonra, dantel işlemeleri ve rengârenk evleriyle ün yapmış olan, küçük bir balıkçı kasabası olan Renkli Kolye Adası olarak da anılan Burano adasını ziyaret ediyoruz. Turumuz sonrası San Marko meydanına dönüş ve serbest zaman. Ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

2.Gün VENEDİK – MİLANO

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından Milano’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Verona-Garda Gölü turuna katılma imkânı. (60 EUR) Turumuzda tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo & Juliet’in evi, Verona Arena’sı ve benzersiz mimarisiyle Scaligero Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Daha sonra özel otobüsümüzle İtalya'nın en büyük gölü olan Garda Gölü'ne doğru hareket edeceğiz. Kuzey İtalya'daki göller bölgesinin en gözde örneklerinden biri olan Garda Gölü, doğal güzellikleri ve termal sularıyla ünlüdür. Turumuz sonrası Milano’ya hareket. Varışımızı ardından panoramik Milano şehir turumuz başlıyor. Turumuzda tamamlanması yaklaşık 500 yılı alan İtalya’nın en büyük 2. Kilisesi olan Milano Duomo’su, Fortezza kalesi, dünyanın en ünlü moda mağazalarına ev sahipliği yapan Vittorio Emmanuele Galerisi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde. 

 

3.Gün MİLANO – FLORANSA 

Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile’sinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev 

sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Montecatini’deki otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

 

4.Gün FLORANSA 

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Toscana turuna katılabilirler. (95 EUR) Turumuzun ilk durağı olan Pisa’da İtalya’nın simgesi haline gelen eğik Pisa Kulesi ve hemen yanında bulunan Miracoli Meydanı görüldükten sonra San Gimignano’ya yola çıkıyoruz. Kendinizi Orta Çağ’da hissedecek olduğunuz San Gimignano’da,12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen 13 kuleyi ve Cisterno Meydanı’nı göreceğiz. Turumuz sonrası Siena’ya hareket ediyoruz. Mahalle kültürünün baskın bir şekilde görüldüğü Siena’da toplamda 17 mahalle bulunmaktadır. Mahallelerin katılımıyla gerçekleştirilen Palio at yarışlarının yapıldığı Campo Meydanı, yapımı yarım kalan Siena Duomo’su ve şehrin dar sokakları Siena şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

5.Gün FLORANSA – ROMA 

Sabah kahvaltımızın ardından Roma’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Orvieto turu. (35 EUR) İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli bir yer edinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip olan Orvieto’da antik kent merkezinin ve Orvieto Duomo’sunun görülmesi ve serbest zaman. Ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Outlet ve Göller Bölgesi (Castel Gandolfo-Nemi) & Vatikan turuna katılabilirler (60 EUR). Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge ve sürekli yaşamak isteyeceğiniz, dağ çileği ile ünlü Nemi gezildikten sonra İtalya'nın en ünlü outlet bölgesinde serbest zaman. Ardından Hristiyanlık’ın merkezi olarak kabul edilen San Pietro meydanına hareket ediyoruz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

6.Gün ROMA 

Sabah otelde alınacak kahvaltımızın ardından panoramik Roma şehir turu için hareket. Şehir turumuzda Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel SantAngelo, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan İspanyol merdivenleri, “Bütün Tanrıların Tapınağı” anlamına gelen Pantheon görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz akşam Roma gece turuna (30 EUR) veya yemekli Roma gece turuna (65 EUR) katılabilirler. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

7.Gün ROMA – NAPOLİ

Sabah kahvaltısının Napoli’ye hareket. Napoli’ye varışımızı takiben panoramik şehir turu. Turumuzda Napoli'nin merkezi meydanı olan Plebiscito Meydanı, 17. yüzyılda inşa edilmiş Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo (Yeni Kale), Roma'daki San Pietro Meydanı ve Pantheon'dan esinlenerek yapılmış San Francesco di Paola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi, 1737 yılında inşa edilen ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan San Carlo Tiyatrosu ve Napoli Limanı gibi önemli noktaları göreceğiz. Panoramik şehir turumuz sonrası rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Pompei Antik Kenti turuna (45 EUR) katılma imkânı. Pompei şehri M.S. 79 yılında Vezüv Yanardağı'nın patlaması sonucu 18. yüzyıla kadar 7 metre toprağın altında kalmıştır. Bu tarihten sonra yapılan kazılar sayesinde gün yüzüne çıkan evleri, sarayları ve taşlaşmış insanları görme fırsatı bulacağız. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde. 

 

 

8.Gün NAPOLİ – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından uçak saatine bağlı olarak Napoli Havalimanı’na transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1454 sayılı tarifeli seferi ile saat 09:50’de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 13.05’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. Eve hoş geldiniz!

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile IST- LJU / NAP- IST parkurunda uçak biletleri,

Havalimanı vergileri,

3* ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dahil konaklama,

Programda belirtilen panoramik şehir turları

Havalimanı -otel- havalimanı transferleri,

Tüm şehirlerarası transferler, 

Türkçe rehberlik hizmetleri

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı çıkış harcı bedeli

Vaporetto Ücreti 

Şehir Vergileri

Vize Bedeli 

Otel Vergileri

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,

Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)

Call Center