Viyana Prag Turu Türk Havayolları ile Yılbaşı Özel 3 Gece 4 Gün Viyana - İstanbul

Türk Havayolları ile
İstanbul Havalimanı Hareket
Viyana Gidiş - Leipzig Dönüş

Viyana Prag Turu
Yılbaşı Özel
3 Gece 4 Gün

1.Gün

İstanbul Viyana

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava yolları Kontuarı önünde Saat 06:50’de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayolları'nın Tarifeli Seferi TK1883 ile Viyana'ya saat 08:50’de hareket ediyoruz. Yerel saat 09:10’da Viyana’ya varışımızın ardından Viyana Şehir turu. Viyana şehir turunda görülecek yerler arasında; Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Hofburg Sarayı ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından merkezde verilecek kısa bir molanın ardından otelimize transfer ve otele yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ile Viyana Konser turu. Geceleme Otelimizde.

 

Ekstra Tur: Viyana Konser Turu 55 Euro Kişi Başı

Akşam arzu eden misafirlerimiz ile Klasik müziğin başkenti Viyana’da ekstra Viyana’nın ünlü klasik müzik konserlerinden izleme imkânı.

2.Gün

Viyana – Prag

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Prag’a hareket. Yol üzerinde Cesky Krumlov turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. Cesky Krumlov turumuzun ardından Prag!a hareket. Prag'a varışımızı takiben Kentin ilk kurulduğu tepeden, Prag kalesinden Prag şehir gezimize başlıyoruz, Hradcany Kale  Bölgesi,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs  Katedrali, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu  Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12  Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

Ekstra Tur: Cesky Krumlov Turu 35 Euro Kişi Başı

**Fiyata Dahildir**

Bir Orta Çağ Kasabası olan Cesky Kurumlov  Çek’in değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Kominizm’in en koyu dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Kurumlov 1990’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır. Cesky Krumlov`a hayran kalacaksınız.

 

Ekstra Tur: Ortaçağ Eğlencesi ve Yemeği 200 Euro Kişi Başı 

Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız.

3.Gün

Prag

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz için ekstra Karlovy Vary Kültür&Alışveriş turu. Karlovy Vary turumuzun ardından Prag’da serbest zaman. Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek Ekstra Yılbaşı eğlencesi ve yemeği Turuna katılabilirsiniz. MUTLU, SAĞLIKLI, BOL SEYAHATLİ YILLAR! Geceleme otelimizde

 

 

Ekstra Tur: Karlovy Vary Kültür&Alışveriş Turu 45 Euro Kişi Başı

**Fiyata Dahildir**

Bu turumuzda birbirinden değerli taşların sergilendiği dükkanlarda indirimli alışveriş yapabilir birçok değerli taşları tanıma ve görme fırsatı yakalabilirsiniz. verilecek serbest zaman ardından Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri karlovy vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turu yapılmakta. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın,Mozart`ın  Göthe`nin,Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek,12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika  satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız.

 

Ekstra Tur: Yılbaşı gecesi yemeği Turu 180 Euro Kişi Başı

Yılbaşı gecesi çek mutfağının en güzel yemekleriyle, müzikleriyle, eğlenceli dans şovlarıyla unutulmaz bir gece deneyimine sahip oolacaksınız.

4.Gün

Prag – Leipzig- İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası saatte Leipzig havaalanına transfer oluyoruz. Yol üzerinde Dresden (Almanya) turu.  Türk  Havayolları'nın Tarifeli seferi TK1340 ile saat 18:05’de İstanbul'a hareket ediyoruz. Yerel saat 23:05’de İstanbul Havalimanı'na varışımız ile turumuzun sonuna geliyoruz. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileğiyle..

 

Ekstra Tur: Dresden (Almanya) Turu 45 Euro (Kişi Başı)

**Fiyata Dahildir**

Bu turumuzda Elbe’nin  Floransa’sı olarak adlandırılan Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası,Kral yolu, Elbe nehri, Martin  Luther heykeli, Hof kilisesi,Semper Operası,eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır.

 

Önemli Uyarı

Extra Turlar minimum 20 kişi olması durumunda gerçekleşmektedir

20 kişinin altında olması durumunda Fiyatlarda farklılık gösterebilir

 

İptal Güvence Paketi : 50 EURO

İptal güvence paketi ile 10 iş günü kalana kadar tüm misafirlerimiz nedensiz, sebepsiz, şartsız turlarını iptal ettirebilir, vize ve sigorta bedeli hariç tüm tur bedelini kesintisiz iade alabilirler.

Dahil Olan Hizmetler :

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul(İstanbul HL)-Viyana / Leipzig -İstanbul(İstanbul HL)- arası uçak bileti,
 • Belirtilen kategorideki otellerde 3 gece konaklama,
 • Sabah kahvaltıları,
 • Alan- Otel- Alan transferleri,
 • Viyana Panoramik Şehir Turu
 • Prag Panoramik Şehir Turu
 • Cesky Krumlov, Karlovy Vary Kültür&Alışveriş ve Dresden Turu
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
 • Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

 

 

Dahil Olmayan Hizmetler :

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu                        : 150.-TL
 • Vize Ücreti İstanbul                                  : 140.-Eur
 • Vize ücreti izmir Ankara                        : 165.-Eur
 • Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar)        : 15.-Eur
 • Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası)       : 30.-Eur
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Şehir ve otel vergileri
 • Opsiyonel turlar
 • İptal Güvence Paketi : 50.-Eur (İptal Güvence paketi uygulaması ile misafirlerimize, her koşulda rezervasyonlarını cezasız iptal etme hakkı sunuyoruz. Bu uygulama ile turun hareket tarihine 10 gün iş günü kalana kadar rezervasyonunuzu iptal etmeniz mümkün. Rezervasyon iptalinde, tur ücretinin tamamı iade edilirken iptal güvence paketi bedeli ve varsa ek hizmet bedelleri (Vize, sigorta vs) iade edilmez.)
Call Center