Vizesiz Fas İkonları Turu Pegasus Havayolları ile 4 Gece 5 Gün Kazablanka - Sabiha Gökçen

Vizesiz Fas İkonları Turu Pegasus Havayolları ile 4 Gece 5 Gün

1. Gün   İSTANBUL – KAZABLANKA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Teminalinde uçuştan 3 saat öncesinden itibaren gerçekleştireceğiniz bilet, check-in, bagaj teslim ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının PC651 sefer sayılı uçuşu ile 20.50de Kazablanka‘ya uçuyoruz

2.Gün  KAZABLANKA–(Öğle Yemekli Rabat Turu)– MARAKEŞ–(Akşam Yemekli Marakeş Gece Turu)

Yerel saat ile 00.05de Kazablanka Havalimanı’na varışımız ardından, özel aracımız ile Kazablanka bölgesindeki otelimize transfer ve serbest zaman. Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından sunulacak serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Öğle Yemekli Rabat Turu (55 Euro) programımıza katılabilirler. Kuzeybatı Fas'ın Atlantik kıyısında, Bouregreg Nehri kıyısında yer alanRabat, Arap-Müslüman geçmişi & kendine özgü Kolonyal mimarisi ile zengin bir tarihsel geçmişe sahiptir. 1912'den 1930'lara kadar Fransız himayesi altında tasarlanan ve inşa edilen, kraliyet ve idari alanlar, konut ve ticari gelişmeler ve botanik ve zevk bahçeleri (Jardins d’Essais) dahil olmak üzere batı modernliğine geçişi de yansıtan yeni şehri içerir. Limanı geleneksel balıkçı tekneleriyle dolu Rabat’ın Bouregreg nehrinin karşı kıyısında, Robinson Crusoe’nun Brezilya'ya son kaçışından önce köleleştirildiği Rabat'ın ikiz kasabası Sale bulunmaktadır. Rabat‘ın Palmiye ağaçları ile çevrili, 12. Yüzyıla dayanan anıtlar ve heykellerle dolu caddelerinde gezimize lokal restoranda alınacak öğle yemeği sonrasında,  ilk olarak Muhammed V Mozalesive kurucusu 1199da öldüğünde yarım kalan büyük minaresiyle Orta Çağ Mağribi dünyasının bir harikası, o zamanlar dünyanın en yüksek binası olmak üzere inşaa edilen Hasan Kulesi ziyaretleri ile başlıyoruz. Ardından Kraliyet sarayı panoramik olarak görülecek olup, Okyanus kenarında ve kale içinde bulunan Kasbah Udayaslokal mahallesinde serbest zaman sunuyoruz ve ardından Marakeş’e doğru yola çıkıyoruz. Çöl ve Kuzey Fas arasında kervanların geçiş noktası konumunda bulunan, toprağın kızıl renginden dolayı Berberi dilinde “Marakeş”, yerel halk tarafından Kırmızı Şehir olarak anılan, ilk başkent olması, kültür mirası eserleri ve doğası ile dünyanın en çok talep gören turizm merkezlerinden biri olan Marakeş varışımızla birlikte otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Akşam Yemekli Marakeş Gece Turu (35 Euro) programımıza katılabilirler. Otelde sunulacak serbest zamanın ardından alınacak akşam yemeği ile başlayacak olan gece turumuzu düzenliyoruz. Marakeş‘in gece ışık gösterileri ve süslemeleri ile adeta büyüleyici hal alan güzelliğini izleyip fotoğraflayabileceğimiz gezimizde, akşam bir başka güzelliği ve farklı konsepti ile Jeema El Fnaa meydanının keyfini çıkarıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer.

3.Gün MARAKEŞ–(Öğle Yemekli Marakeş ve Şaheserleri Turu)– (Chez Ali Fantasia ShowTuru)

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Öğle Yemekli Marakeş ve Şaheserleri Turu (65 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda 12.YYdan kalma şehir surları, Kral Sarayı, gündüz show ve gösterileri ile Jeema El Fnaa Meydanı, Marakeş, Medina ve Bab-Agnaou Kapısı, Koutoubia Minaresi görülecek yerler arasında olup, sunulacak öğle yemeği ardından Marakeş Şaheserleri olarak bilinen ve Unesco Kültür Mirasları Listesinde bulunan ; Bahia Sarayı, Yves Saint Laurent Majorelle ve Menara Bahçelerini ziyaret edeceğiz. Sonrasında turumuzu tamamlayarak otelimize dönüyoruz. Sunulacak serbest zaman dahilinde ise arzu eden misafirlerimiz, Marakeş gece hayatının vazgeçilmezi 1001 gece masallarını andıran Chez Ali Fantasia Show (45Euro) programına katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer.

4. Gün    MARAKEŞ–(Öğle Yemekli Essaouria Turu)– MARAKEŞ   

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Öğle Yemekli Essaouria Turu (65 Euro) programımıza katılabilirler. Essaouira‘ya (Suvayr) hareket ediyoruz. Atlas Okyanusunun kıyısında kurulmuş olan, deniz mahsulleri mutfağı ile ünlü, eski adıyla Mogador şehri Essaouira tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Game Of Thrones dizisinin bazı sahneleri çekilen ve 2001 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesine alınan bu kasaba, aynı zamanda Afrika ile Avrupa arasındaki deniz ticaretine can veren önemli limanlar arasındadır. Tarih boyunca Portekiz ve İspanyol kültürü etkisinde kalan, incecik kumların denize karıştığı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bu kasaba otantik havası ile turistlerin ilgilerinin odak merkezi ve Faslılar için de cazip bir sayfiye yeri olmuş durumdadır. Lokal restoranda alınacak öğle yemeği sonrası Essaouira gerçekleştireceğimiz gezimizde, daracık labirent sokaklarda eski şehri keşfedecek, bu bölgeye ait hediyelik eşyalar satın alma fırsatı bulacağız. Madina (eski şehir, Pazar yeri, Suvayr Surları ve balıkçı limanını panoramik olarak göreceğimiz Essaouira turumuzun ardından Marakeş bölgesindeki otelimize dönüyoruz.

5. Gün   MARAKEŞ–(Öğle Yemekli Marakeş Lokal Mahalleler ve Alışveriş Turu) –KAZABLANKA –(Akşam Yemekli Kazablanka Turu)

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Öğle Yemekli Marakeş Lokal Mahalleler ve Alışveriş Turu (45 Euro) programımıza katılabilirler. Bu turumuzda, Marakeş‘in dar sokakları ile ünlü lokal mahallelerinde yürüyüş düzenleyecek, ardından alışveriş için otantik çarşılarında serbest zaman sunarak lokal restoranda öğle yemeğimizi alarak turumuzu sonlandıracağız. Tur bitimi Kasablanka’ya hareket ediyoruz. Kazablanka ‘ya varışımızla birlikte havalimanına gerçekleşecek transfer saatine kadar serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimizle, ekstra olarak Akşam Yemekli Kasablanka Şaheserleri Turu (55 Euro) programımızı düzenliyoruz. Günümüzde başkent olmasa da Fas’ın nüfus bakımından en kalabalık şehri olan Kazablanka aynı zamanda ekonominin merkezi konumundadır. Bugün dünyanın en büyük suni limanlarından birine sahip olan, 12. yüzyılda ise Berberilerin Anfa isimli küçük bir köyü olan Kazablanka, 15. yüzyılda Portekizlilerin yerleşim yeri haline gelmiş portekizce ‘’Beyaz Saray’’ anlamına gelen ‘’Casablanca’’ adını almıştır. 1755 yılındaki büyük depremden sonra boşaltılan kent, 18. yüzyılda Sultan Sidi Muhammad Ibn. Abdallah tarafından tekrar kurulmuş, 1907 yılında Fransızların işgaline uğramış, 1956 yılında ise bağımsızlığını geri kazanmıştır. Cebelitarık boğazının yakasında yer alan bu şehir, birçok medeniyeti ağırlamıştır. Bu yönü ile çok zengin bir mimariye sahiptir. Kazablankada gerçekleştireceğimiz turumuz esnasında, 100.000 kişilik kapasitesiyle dünyanın en büyük camileri arasında yer alan II. Hassan Camii, Eski Şehir (Medina), Birleşmiş Milletler Meydanı, 1942 yapımı olan ‘’The Casablanca’’ Hoollywood filminin çekildiği Ricks Cafe, V. Muhammed Meydanı ve Atlas Okyanusunu fotoğraflama imkanı bulacağımız Corniche başlıca görülecek yerler arasındadır. Lokal restoranda alınacak akşam yemeği ardından dönüş uçuşumuz için Kazablanka Havalimanına doğru yola çıkıyoruz.

6. Gün   KAZABLANKA –İSTANBUL

Bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının PC652 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile 01.10da İstanbul'a uçuyoruz. TSİ 07.55de Sabiha Gökçen Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Casablanca HL – Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti,

·Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

·3 Sup. ve 4* otellerde toplam 4 gece konaklamalar,

·Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,

·Türkçe ve Lokal rehberlik hizmetleri.

·TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·Yurt dışı çıkış harcı bedeli

·Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,

·Programda belirtilen/belirtilmeyen isteğe bağlı ekstra tur ve geziler,

·Öğle ve akşam yemeklerindeki tercihinize bağlı içecekler,

·Uçak içi ikramlar,

·Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 1- 2€ arası değişen konaklama vergileri )

·İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)

·İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası 

Call Center