Yılbaşı Özel Budva Turu Freebird Havayolları İle 3 Gece 4 Gün Podgorica-Budva - İstanbul Yeni Havalimanı

Yılbaşı Özel Budva Turu Freebird Havayolları İle 3 Gece 4 Gün

Yılbaşı Özel Budva Turu Freebird Havayolları İle 3 Gece 4 Gün

1.Gün İstanbul –Podgorica-Budva 

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 05:30’da bulunma. Bagaj ve check-in işlemleri sonrasında Freebird Hava Yolları’nın FHY 805 özel seferi ile saat 08:40’da Podgorica’ya hareket. Yerel saatte 08:30’de varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz. Sonrasında Budva yürüyüş turumuza başlıyoruz. Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan Budva’da Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezdikten sonra otelimize hareket ediyoruz.  Geceleme otelimizde.

 

2.Gün Budva

Sabah, kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Montenegro Harikaları turuna katılabilir. Gezinin ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

 

Ekstra Tur: Montenegro Harikaları Turu Kişi Başı – 60,00 Euro

İlk durağımız Kotor, küçük fakat barındırdığı tarihi ve mimari eserler açısından oldukça önemli olan bu şehir 1979 yılından beri UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır.  Yürüyerek yapılacak şehir turumuzda, Venedik mimarisinin dokusunu taşıyan Kotor'un en önemli yapılarını görüyor ve devamında Kotor Körfezi'nin etrafını dolaşmaya başlayarak, eşsiz manzarasıyla kartpostallara fotoğraf olan Perast'ı ziyaret ediyoruz. Bu körfezin nadide kıyılarındaki yolculuğumuzun diğer durağı Porto Montenegro'nun bulunduğu Tivat şehri. Karadağ’ın Monaco’su olarak bilinen Porto Montenegro'nun lüks kafelerinde dinlenebilir, günün yorgunluğunu yüzerek ya da sahilde yürüyerek atabilirsiniz. 

 

 

3.Gün Budva

Sabah alınacak kahvaltımızın ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden  misafirlerimiz  ekstra olarak düzenlenen  Cetinje-Virpazar-İşkodra Gölü-Bar-Sveti Stefan turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

Ekstra Tur: Cetinje-Virpazar-İşkodra Gölü-Bar-Sveti Stefan Turu Kişi Başı – 60,00 Euro

Bu turumuzda önce eski Karadağ krallık başkenti Cetinje’ye gidiyor ve buradaki tarihi Sırp Ortodoks manastırını görüyoruz. Küçük Cetinje meydanında vereceğimiz serbest kahve molası sonrası yola devam ediyoruz. Daha sonra İşkodra gölünü göreceğimiz şirin kasaba Virpazar’ı ziyaret ediyoruz. Virpazar’da vereceğimiz bir saatlik serbest zamanda küçük teknelerle İşkodra Gölünde su nilüferlerinin içinde muhteşem bir gezinti yapabilirsiniz. Balkanların en büyük gölü olan ve 250 civarında farklı türde kuşa ev sahipliği yapan gölde Pelikanları görebilmek ise güzel bir ayrıcalık olacak. (Tekne gezisi yapmak isteyen misafirlerimiz ilave olarak kişi başı 20 Euro Milli Park giriş ücreti ve tekne ücreti ödeyeceklerdir.) Gezimizin bir sonraki durağı Adriyatik denizi kıyısındaki tarihi ve turistik şehir Bar. Aynı zamanda Karadağ’ın ana limanı olan şehirde, Stari Bar’ı geziyor ve burada dışarıdan tarihi Bar kalesini ve Osmanlı’dan kalan tarihi camileri görüyoruz. Küçük ve şirin çarşısını ziyaret edip serbest öğle yemeğimizi lokal bir restoranda alıyoruz. Günün finalini olağanüstü manzarasıyla Sveti Stefan ile yapıyoruz. Uzun yıllar önce balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir otel zincirine satılması ile günümüzde restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılan muhteşem Sveti Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir yerde fotoğraf molası veriyoruz. 15. yy’da surlarla korunan bir köy olan ve 1950’lere kadar balıkçı kasabası olan Sveti Stefan Adası, 60,70 ve 80’lerde Sofia Loren, Marliyn Monroe ve Liz Taylor gibi ünlülerin uğrak yeri olmuştur. Turumuzun bitiminde Budva’ya dönüyoruz.

 

4.Gün Budva-Podgorica-İstanbul

Gezinin son günü, tur liderinizin belirleyeceği saatte havalimanına dönüş yolculuğumuz için otelden hareket ediyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Freebird Hava Yolları’nın FHY 806 özel seferi ile 13:10’da uçuşumuz başlıyor. Saat 17:00’de İstanbul’a varışımız ve turumuzun sonu.

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Freebird Hava Yolları ile İstanbul Yeni Havalimanı – Podgorica –İstanbul Yeni Havalimanı Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri

Şehir Turu

Havalimanı Vergileri

Tercih edilen otelde 3 Gece Oda Kahvaltı Konaklamalar

Havalimanı / Otel / Havalimanı Arası Transferler

Türkçe Rehberlik Hizmeti

Şehir Vergileri

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı Çıkış Harç Pulu – 150 TL

Tur Programında Belirtilmeyen Tüm Geziler 

Öğle ve Akşam Yemekleri & Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler 

Kişisel Harcamalar 

Rehber ve Şoför Bahşişleri

 

Call Center